12 هزار خودرو وارداتی کجاست؟

12 هزار خودرو وارداتی کجاست؟

آفتاب نیوز :

طبق آمار های گمرک در سال گذشته 11 هزار و 236 دستگاه خودرو سواری به ارزش 223 میلیون و 861 هزار دلار از طریق گمرکات کشور ترخیص قطعی شده است. این در شرایطی است که در فرودین ماه امسال نیز تعداد 734 دستگاه سواری به ارزش 15 میلیون دلار بطور قطعی وارد کشور شد.

برخی منابع آگاه تایید می کنند که در اردیبهشت ماه نیز روند ترخیص خودرو بهبود یافته و محصول بیشتری از گمرکات کشور خارج شده است.

با توجه به ترخیص 12 هزار وارداتی و عدم تردد آن ها در معابر شهری و جاده ها این سوالات مطرح است که مسیر اصلی خودرو های وارداتی کجاست؟ به بیانی دیگر محصولاتی که از گمرک ترخیص می شوند دقیقا در چه نقطه ای متوقف می شوند؟

به نظر می رسد آدرس دقیق خودرو های خارجی ترخیص شده از گمرکات را باید از نمایشگاه داران محصولات خارجی پرسید.

در حال حاضر بسیاری از نمایشگاه های خودرو های خارجی مملو از محصولات سال 2024 و 2023 است.

بسیاری از مشتریان قصدی برای استفاده شخصی نداشتند و به قصد استفاده از رانت دولت، در اسفند 1401 در سامانه فروش یکپارچه اقدام به ثبت نام خودرو کردند.

اینکه مقصد نهایی خودرو هایی که از گمرک ترخیص می شود، نمایشگاه های خودرو است را می توان نتیجه سیاست های غلط دولت در واردات خودرو تعبیر کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "12 هزار خودرو وارداتی کجاست؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "12 هزار خودرو وارداتی کجاست؟"، کلیک کنید.