10 هزار حامی جذب می کنیم – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

10 هزار حامی جذب می کنیم - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ایندکس ایران، علیرضا حسین نژاد پیش از ظهر یکشنبه در همایش تجلیل از حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در اردبیل، اظهار کرد: چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی می داریم و بر این باوریم در سایه پیروزی انقلاب اسلامی و در این 45 سال خدمت رسانی و ارزش گذاری به گروه های نیازمند و اقشار مختلف جامعه انجام شده است.

وی تصریح کرد: حمایت از ایتام سیره ایمه اطهار و توصیه آنها است و ما نیز در این راستا سعی کردیم تا از ظرفیت حامیان و خیران استفاده کرده و کمک کار این قشر باشیم.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با بیان اینکه 10 هزار و 440 کودک در استان اردبیل مشمول طرح اکرام ایتام و محسنین هستند، گفت: این حامیان در مسیر موفقیت، پیشرفت و بالندگی این کودکان و نوجوانان دخیل بوده و در رفع دغدغه های معیشتی آنها تلاش کردند.

حسین نژاد افزود: در استان اردبیل 2 هزار و 30 یتیم تحت پوشش بوده و در کنار آن هشت هزار و 810 کودک و نوجوان زیر 18 سال از این خدمات در قالب محسنین و ایتام حمایت می شوند که در مجموع 21 هزار و 680 حامی این کودکان را حمایت و یاری می کنند.

وی متوسط دریافتی ماهانه ایتام را 780 هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: این متوسط در کشور 950 هزار تومان است و ما باید تلاش کنیم تا شکاف پرداختی را در این حوزه برطرف کنیم.

حسین نژاد پرداختی به محسنین را نیز به ازای هر نفر 238 هزار تومان اعلام کرد و گفت: این سرانه در کشور 500 هزار تومان است و در این بخش نیز باید شکاف به وجود آمده را که حدود 50 درصد است، برطرف کرد.

وی به برگزاری جشن رمضان و برنامه های متنوع در جذب حامیان و خیران اشاره کرد و افزود: امسال هدف گذاری کردیم تا 10 هزار حامی را جذب کنیم که چهار هزار و 300 حامی در مناسبت های گذشته جذب شده و قطعاً این روند با قوت و سرعت ادامه خواهد یافت.

حسین نژاد از حامیان به عنوان سفیران مهربانی یاد کرد و ادامه داد: ما از این سفیران مهربانی انتظار داریم تا با تبلیغ این امر معنوی و ارزشی کمک کنند تا حمایت بیشتری را از ایتام شاهد باشیم که این خود آرامش و آسودگی بیشتری را برای نیازمندان به همراه خواهد داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون حامیان 36 میلیارد تومان نقد به این طرح کمک کرده و فرزندان خود را مورد حمایت قرار دادند.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل مجموع کمک های نقدی و جنسی جمع آوری شده با همراهی حامیان و خیران را 40 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این کمک ها بی واسطه و در کمترین زمان از طریق سامانه پرداخت به حساب ایتام و محسنین پرداخت می شود که امیدواریم این کمک ها زمینه رشد و تعالی آنها را در حوزه های مختلف فراهم آورد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10 هزار حامی جذب می کنیم – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10 هزار حامی جذب می کنیم – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.