10 مدرسه تنکابن هوشمند سازی شده است – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

10 مدرسه تنکابن هوشمند سازی شده است - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ایندکس ایران، عباس گلیج عصر یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته گرامیداشت مقام معلم ضمن بزرگداشت مقام شامخ گفت؛ شهرستان تنکابن 25 هزار دانش آموز و 800 نونهال پیش دبستانی دارد.

وی افزود: هزار و 426 همکار شاغل و سه هزار و 136 همکار فرهنگی بازنشسته عضو خانواده بزرگ آموزش و پرورش شهرستان تنکابن هستند.

گلیج با ییان اینکه 193 مدرسه در مقاطع مختلف در تنکابن وجود دارد، اظهار داشت: تنکابن مجموعاً هزار و 105 کلاس درس دارد.

مدیر آموزش و پرورش تنکابن با بیان اینکه 35 مدرسه غیردولتی در این شهرستان فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته 100 نفر از طریق آزمون استخدامی ماده 28 فارغ التحصیل از دانشگاه فرهنگیان به کادر این اداره اضافه شدند.

این مسیول درباره مولد سازی هم گفت: برخی مدارس بلا استفاده در روستاها که سال ها راکد بودند، به افراد واجد الشرایط اجاره داده شده و محل درآمدی برای آموزش و پرورش ایجاد شده است.

گلیج با اشاره به گستردگی پروژه یپژوهش سرای دانش آموزی تنکابن، تصریح کرد: این پروژه 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و پیگیر تامین اعتبار آن هستیم تا این پژوهش سرا تکمیل شود.

وی ادامه داد: مدرسه شاقوزکتی هم در حال ساخت بوده و در تلاش هستیم تا امسال به بهره برداری برسد.

گلیج هوشمندسازی 10 باب از مدارس و وصول بیش از دو میلیارد از عوارض شهرداری ها و سند دار شدن بیش از 140 ملک از مجموع 244 ملک این اداره از جمله اقداماتی است که انجام شد.

وی گفت: کسب رتبه استانی در بهداشت و درمان، کسب رتبه عالی استان در هفته ی مشاغل، برگزاری آزمون های غربالگری، جلسات توانمند سازی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی و.. از جمله کارهایی است که توسط این اداره انجام شد.

مدیر آموزش و پرورش تنکابن، برگزاری مسابقات ورزشی در 23 رشته ورزشی، برگزاری اردوهای دانش آموزی راهیان نور، اجرای طرح شهید خرازی، تلاوت جهانی قرغن، حضور فعال دانش آموزان در مناسبت های ملی و مذهبی و تشییع شهدای خوشنام را از دیگر اقدامات اداره آ پ تنکابن برشمرد.

وی از کسب رتبه نخست دانش آموزان تنکابنی در کنکور سال گذشته سخن گفت و پیش بینی کرد که بر اساس بررسی های کارشناسان، در سال جاری وضعیت مطلوب تر خواهد بود.

گلیج گفت: دو مدرسه تک کلاسه در حال حاضر در روستاهای بالادست تنکابن وجود دارد که دانش آموزان در آنها مشغول تحصیل هستند.

این مسیول همچنین از راه اندازی دانشگاه فرهنگیان واحد خواهران در تنکابن نیز خبر داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "10 مدرسه تنکابن هوشمند سازی شده است – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "10 مدرسه تنکابن هوشمند سازی شده است – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.