۴ نکته کلیدی برای کاهش وزن

۴ نکته کلیدی برای کاهش وزن

آفتاب‌‌نیوز :

پیروی از یک رژیم غذایی سالم و مغذی، بدون اینکه بر سطح انرژی شما تأثیر بگذارد، می‌تواند به کاهش وزن کمک کند، کافی است نکات زیر را رعایت کنید:

۱. آب بنوشید

آب متابولیسم را افزایش می‌دهد و اشتهای شما را کمتر می‌کند؛ همین مسئله منجر به پرهیز از پرخوری می‌شود. هیدراته نگه‌داشتن بدن یک عامل کمک‌کننده در امر کاهش وزن است.

۲. ورزش کنید

ورزش و فعالیت بدنی متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد و از تجمع چربی اضافی جلوگیری می‌کند. ورزش سلامت قلبی و تنفسی را ارتقا می‌بخشد و با تقویت عملکرد شناختی، به سلامت مغز کمک می‌کند.

۳. پروتئین را به وعده‌های غذایی اضافه کنید

غذا‌های غنی از پروتئین مانند گوشت بدون چربی، تخم مرغ و لوبیا بدون اینکه کالری بالایی داشته باشند، سیرکننده هستند. همچنین هضم آن‌ها بیشتر طول می‌کشد، بنابراین شما را برای مدت طولانی‌تری سیر نگه می‌دارند. تحقیقات نشان می‌دهد که گوشت و فرآورده‌های گوشتی می‌توانند هورمون‌های گرسنگی را کاهش داده و سطح هورمون‌های سیری را در بدن افزایش دهند.

۴. سبزیجات بیشتری مصرف کنید

سبزیجات سرشار از فیبر هستند که به روانسازی دستگاه گوارش کمک کرده و از یبوست جلوگیری می‌کنند. همچنین سبزیجات حاوی کالری کمتری نسبت به سایر غذا‌های حاوی قند یا نشاسته است و محتوای فیبر بالای آن باعث می‌شود تا مدت زمان طولانی‌تری احساس سیری داشته باشید.

منبع: دیده بان ایران 

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "۴ نکته کلیدی برای کاهش وزن" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "۴ نکته کلیدی برای کاهش وزن"، کلیک کنید.