یک داروی موثر در درمان سرطان مغز

یک داروی موثر در درمان سرطان مغز

پزشکان امیدوارند «داروی روغن زیتون» بتواند «گلیوبلاستوما»، نوع مرگباری از سرطان مغز را درمان کند.

به گزارش ایندکس ایران، میانگین طول عمر بیماران مبتلا به این نوع تهاجمی تومور مغزی هشت ماه است. این نوع سرطان هیچ درمانی ندارد، اما متخصصان انگلیسی به زودی مرحله سوم کارآزمایی دارویی جدید که از مشتقات اسید اولییک، اسید چرب موجود در روغن زیتون، است روی بیمارانی که به تازگی گلیوبلاستوما در آن ها تشخیص داده شده است آغاز خواهند کرد.

این دارو دیواره های سلول های تومور را تغییر می دهد و جلو رشد یا گسترش سرطان را می گیرد.

دکتر «میشل عفیف»، مدیر خیریه تومور مغز (Brain Tumor Charity) به نشریه تلگراف گفت: درمان گلیوبلاستوما بسیار دشوار است، بنابراین هر پژوهشی که راه را برای درمان بهتر افرادی که به این بیماری مبتلا می شوند هموار کند نقطه عطف مهمی است.

او در ادامه افزود: ما از مرحله سوم آزمایش های بالینی روی افراد مبتلا به این بیماری مهلک استقبال می کنیم زیرا در سال های اخیر درمان های جدید بسیار معدود بوده است.

نتایج آزمایش های اولیه که سال گذشته در نشریه انگلیسی سرطان (Cancer) منتشر شد، نشان داد این داروی خوراکی که با آب مخلوط و روزی سه بار مصرف می شد روی حدود یک چهارم از 54 بیمار شرکت کننده در آزمایش اثر مثبت داشت و یکی از آن ها بیش از سه سال زنده ماند.

تهوع، استفراغ و اسهال شایع ترین عوارض جانبی بود که گزارش شد.

مرکز پژوهش سرطان انگلیس اکنون در مرحله سوم کارآزمایی بالینی، این دارو را روی بیش از 200 بیمار آزمایش می کند.

به گزارش ایندیپندنت، «میشل ترین»، بیمار 42 ساله مبتلا به گلیوبلاستوما با اشاره به اثر مثبت استفاده از این دارو، می گوید: حالم خوب است و هنوز می توانم کارهایی را که دوست دارم انجام دهم.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "یک داروی موثر در درمان سرطان مغز" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "یک داروی موثر در درمان سرطان مغز"، کلیک کنید.