گشت زنی انتخاباتی پلیس فتا در فضای مجازی/ برخورد با مجرمان سایبری

گشت زنی انتخاباتی پلیس فتا در فضای مجازی/ برخورد با مجرمان سایبری

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتای فراجا تاکید کرد که پلیس با مجرمان انتخاباتی در فضای مجازی قاطعانه برخورد خواهد کرد.

به گزارش ایندکس ایران، سرهنگ علی محمد رجبی با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: فضای مجازی از انسان ها و کاربرانی تشکیل شده و در شبکه های اجتماعی کاربران هستند که فضای محتوایی این شبکه ها را می سازند. محتواهایی که در این شبکه ها تولید می شود را کاربران تولید می کند و اگر هر کدام به انتشار آگاهانه توجه داشته باشند و خبرهای دروغ که منبع موثقی ندارند منتشر نکنند و حتی اگر خبری را که آسیب رسان است بازنشر ندهند و این احساس مسیولیت را داشته باشند که آگاهانه نسبت به این موضوع وارد شوند قطعاً فضای مجازی سالمی را خواهیم داشت.

وی درباره اینکه چقدر انتشار آگاهانه می تواند بر سلامت انتخابات موثر باشد، گفت:  فضای انتخاباتی در ایران کاملاً مردمی است و در شهرستان های کوچک این جنب و جوش مردمی خیلی بیشتر می شود و عملاً بار اصلی تبلیغات انتخاباتی در کشور را مردم بر عهده دارند و ساز و کار کاملاً مردمی دارد به خصوص در حوزه های انتخابیه شهرستانی این فضا دقیقاً دیده می شود. وقتی حوزه تبلیغات انتخاباتی بیشتر مردمی است؛ مسیولیت پذیری کاربرها و طرفدارهای کاندیدها در سالم بودن انتخابات خیلی کمک کننده است.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتای فراجا درباره اینکه پلیس فتا چگونه با جرایم رخ داده در این فضا برخورد خواهد کرد، گفت: در قانون جدید انتخاباتی کشور مصادیق متعددی برای جرایم حوزه انتخابات تعیین شده؛ مثلا اگر به کاندیدایی دروغی منتسب شود یا شایعه شود انصراف داده و …، متناسب با نوع جرم رسیدگی می شود و قانون برای کاندیداها الزاماتی را تعیین کرده؛ مثلاً وعده های خارج از توان خود نباید بدهند و ستادهای مجازی خود را مشخص کنند و اطلاع رسانی داشته باشند تا از شایعات جلوگیری شود.

رجبی ادامه داد: پلیس فتا به عنوان ضابط قضایی بر طبق قانون و بر اساس ساز و کارهایی که طراحی شده، گشت زنی سایبری خود را آغاز کرده و بحث های مختلفی در خصوص انتخابات متناسب با آنچه به پلیس واگذار شده در حال انجام است و مانند سایر انتخابات با مجرمان برخورد می کند تا یک انتخابات پرشور و سالمی را تجربه کنیم و با کسانی که قصد دارند فضای انتخاباتی را به هم بزنند و افکار عمومی و آرامش انتخاباتی کشور را در فضای مجازی مختل کنند قطعاً قاطعانه برخورد خواهد کرد.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گشت زنی انتخاباتی پلیس فتا در فضای مجازی/ برخورد با مجرمان سایبری" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گشت زنی انتخاباتی پلیس فتا در فضای مجازی/ برخورد با مجرمان سایبری"، کلیک کنید.