گرگ سیاست اسراییل چگونه مقابل ایران زانو زد؟

گرگ سیاست اسراییل چگونه مقابل ایران زانو زد؟

 بنیامین نتانیاهو، گرگ سیاست در رژیم صهیونیستی است. او دو سال قبل توانست برای ششمین بار نخست وزیر شود که طولانی ترین دوره تصدی نخست وزیری در این رژیم است. نتانیاهو تقلای بسیاری در دشمنی با ایران کرد، اما اکنون در حال از پا در آمدن است. هم پرونده فساد مفتوح در داخل رژیم دارد، هم جنگ و جنایت در غزه را بدترین شکل ممکن باخته، و هم در آستانه تعقیب بین المللی به جرم نسل کشی است. می توان او را در اصطلاح صهیونیستی، «اردک در حال شکار شدن» نامید.

به گزارش ایندکس ایران، محمد ایمانی در یادداشتی در کیهان نوشت: موضوع این یادداشت، نتانیاهو نیست. او تنها یک نمونه از صدها سیاستمدار معاند در سرزمین های اشغالی و برخی دولت های غربی است که رویای شان درباره به زانو در آوردن ملت ایران، به کابوس تبدیل شد. آنچه در ادامه می خوانید، گزیده ای از انبوه اسناد و اخباری است که می تواند در قالب یک کتاب جمع آوری شود.

1- از 7 اکتبر 2023 که حماس، ضربت جبران ناپذیر «طوفان الاقصی» را بر پیکر اسراییل نواخت، تا 14 آوریل که ایران، قلعه امنیتی- نظامی اسراییل را با عبور از پدافند ناتو در هم کوبید، حدود 190 روز فاصله است. درباره این شاهکار بزرگ، گفتنی های بسیاری وجود دارد. ابتدا گزیده بسیار مختصری از بازتاب عملیات ایران را در محافل غربی را مرور کنید: «شورای آتلانتیک: عملیات گسترده علیه اسراییل، موجب احساس غرور و رضایت در میان مردم خشمگین ایران شده است». «عاموس یادلین، رییس سابق اطلاعات نظامی ارتش اسراییل: حمله بی سابقه ایران، اولین حمله به اسراییل از خاک ایران بود و می تواند به تغییر راهبردی در جنگ منجر شود». «اسراییل هیوم: ایران دیگر هیچ هراسی از جنگ ندارد و این بدترین خبر است». «یدیعوت آحارونوت: پایگاه هوایی نواتیم (مهم ترین پایگاه هوایی ما)، هدف حمله قرار گرفت. اسراییل در نتیجه ترس، دو هفته فلج شده بود». « نیویورک تایمز: اسراییل با پاسخ پیچیده و تسلیحات پیشرفته ای روبه رو شد که 60 تن مواد منفجره حمل می کردند». 

«رویترز: آمریکا به اسراییل هشدار داد که توان جنگ با ایران را ندارد». «ژنرال مکنزی فرمانده سابق سنتکام: نیروهای آمریکایی در برابر حمله ایران یا نیروهای نیابتی آن، آسیب پذیر هستند».

2- تحلیل های دیگر هم خواندنی است: «اسکات ریتر، افسر سابق پنتاگون: موشک های ایران، پایگاه نواتیم و رامون را هدف قرار دادند. بهترین رادار جاسوسی و پیشرفته ترین پدافند ضد موشکی دنیا، در مقابل حمله ناتوان بودند. پایگاه نواتیم، حفاظت شده ترین نقطه زمین در برابر حملات موشکی – حتی محافظت شده تر از کاخ سفید و کاخ کرملین – 

است. ایران، آنجا را درهم کوبید و ثابت کرد که هیچ دفاعی در برابر موشک هایش وجود ندارد. این یکی از برترین نمایش های نظامی تاریخ بود». «لیبرمن، وزیر خارجه اسبق اسراییل: ایرانی ها، احساس قدرت می کنند و اگر پاسخ بدهیم، بازهم حمله می کند؛ پس بهتر است درست فکر کنیم». 

«شبکه صهیونیستی کان: حمله ایران، یکی از سخت ترین حملات ثبت شده در جهان است. ما بالاتر از حد انتظار، مورد حمله قرار گرفتیم». «موسسه مطالعات امنیتی اسراییل: اسراییل و آمریکا نتوانستند ایران را از حمله بازدارند. اسراییل شاهد یک شب دراماتیک بی سابقه، با شلیک 400 موشک و پهپاد بود». «فرانس24: اسراییل، مورد عملیاتی بسیار پیچیده قرار گرفت و پدافندش نتوانست عملیاتی مقابله کند». «دیوید پترایوس، رییس سابق سیا: حمله ایران، مسیله بسیار بزرگی است. مسیله واقعی، عبور انرژی در خلیج فارس است که نیاز دنیا را تامین می کند. نفت به بالای 90 دلار رسید. به نفع همه است که جلوی تشدید تنش را بگیرند». «اکونومیست: ایران تابوی حمله به اسراییل را شکست». «بی بی سی: حمله بی سابقه ایران، از نظر نظامی- اطلاعاتی پُراهمیت است». «آلون بن دیوید تحلیلگر معاریو: ایران، روز قیامت را به اسراییل نشان داد. در حین حمله، لحظات سختی را تجربه کردیم. ترس، تمام وجود نظامیان ما را فرا گرفته بود».

3- ارزیابی محافل غربی را می توان در چند جلد کتاب مفصل جا داد. اما رهبر حکیم انقلاب، فراتر از این جزییات و ابعاد، در چند جمله مختصر، از وقوع یک رویداد راهبردی خبر دادند: «موضوعِ تعداد موشک های شلیک شده و یا به هدف اصابت کرده – که طرف مقابل روی آنها متمرکز شده – موضوع دست دوم و فرعی است؛ موضوع اصلی، ظهور قدرت اراده ملت ایران و نیروهای مسلح در عرصه بین المللی و اثبات آن است؛ ناراحتی طرف مقابل نیز از همین موضوع است». برای اینکه بفهمیم اراده ملت ایران با رژیم صهیونیستی چه کرده، کافی است برخی زنجموره های نتانیاهو ظرف 10، 12 سال گذشته را بازخوانی کنیم و با سرنوشت نکبت باری که پیدا کرده، بسنجیم. او ایندکس ایران 1389، در کنست گفته بود «برنامه هسته ای ایران با سرعت قطار تندرو پیش می تازد و ما مانند خودروی قراضه می خواهیم خود را به آن برسانیم ». او سپس 5 خرداد 1390 در کنگره آمریکا 

گفت: «لولای تاریخ ممکن است به زودی چرخش پیدا کند. از گذرگاه خیبر [در عربستان] تا تنگه جبل الطارق [در مراکش] دگرگونی عظیمی در خاورمیانه در جریان است. به یاد داشته باشیم که شعله آرزوهای ما می توانند خاموش شوند، مانند اتفاقی که سال 1979 در ایران رخ داد…. باید بپذیریم نیروهای قدرتمندی وجود دارند که با الگوی مورد نظر ما معارضه می کنند».

4- نتانیاهو، 27 بهمن 1393، هنگام معرفی رییس ستاد کل ارتش اسراییل، با ادبیاتی مالیخولیایی، خطاب به ژنرال آیزنکوت و حاضران گفته بود: «ایران در حال احیای امپراتوری خود در خاورمیانه است. سال های دشواری در راه است. قول می دهم در 4 سال آینده یک روز خوش نخواهید دید. خاورمیانه در 4 سال گذشته تغییرات زیادی کرده و اسراییل دردسرهای فراوانی داشته، اما هیچ نشانه ای از آرامش به چشم نمی خورد و سال های دشوار هنوز در پیش است. نفوذ ایران و متحدانش در یمن و تنگه باب المندب، تهدید بزرگی است. خطرات بزرگی در منطقه پرآشوب، در کمین اسراییل است. ایران در چند کشور و حوزه نفوذ مهم مسلط شده؛ لبنان، سوریه، غزه و به تازگی یمن. دو هزار جنگجوی حزب الله در جنوب سوریه، جبهه تازه ای گشوده اند».

5- او همچنین 12 آبان 1396، در «چتم هاوس» انگلیس گفت: «ایران به دنبال پل زمینی از تهران تا طرطوس در حاشیه مدیترانه است؛ در یمن حضور دارد؛ و می خواهد امپراتوری خود را گسترش دهد. نبرد بین مدرنیست ها و قرون وسطایی هاست؛ شیعیان افراطی به رهبری ایران و سنی های افراطی به رهبری القاعده و داعش. ایران دارد برنده می شود. رابطه ایران و روسیه به ویژه در تحولات سوریه افزایش یافته؛ آیا به نفع روسیه است که چنین قدرتی، اینجا وجود داشته باشد؟». نتانیاهو این سخنان را در حالی عنوان کرد، که به مناسبت صدمین سالگرد انتشار اعلامیه بالفور (بیانیه حمایت انگلیس از تشکیل رژیم جعلی اسراییل) به لندن رفته بود. همچنین آذر 1399، خبرنگاری از نتانیاهو پرسید: «در حال حاضر چه کابوسی داری؟ نتانیاهو پاسخ داد: «ایران. هر 3 کابوس را می خواهی؟ ایران، ایران، ایران!». مجری دوباره می پرسد: «چرا هر 3 ایران است؟» نتانیاهو جواب می دهد: «چون ایران در حال تبدیل شدن به امپراتوری است؛ امپراتوری قدرتمند». 

6- هر چند نتانیاهو خود را در دروغ گفتن و ترساندن و اجماع ساختن زبردست تصور می کرد، اما دروغ های او تدریجا به حد اشباع رسید. اکنون دیگر نه صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی و نه شهروندان غربی ، دروغ های او را باور نمی کنند. کافی است در اینترنت، جست وجوی مختصری درباره نتانیاهو انجام دهید تا اسناد تبدیل شدن او به مجسمه دروغ و دغل را مشاهده کنید؛ فقط به عنوان چند نمونه: «بن تسون نتانیاهو، پدر بنیامین نتانیاهو، تیرماه 1388 در گفت وگو با شبکه دو تلویزیون اسراییل: «بنیامین، پس از نخست وزیری، هیچ یک از سیاست های خود را تغییر نداده، بلکه به اعراب دروغ می گوید. او وقتی که گفت حاضر است با فلسطینیان توافق کند و با تشکیل دولت مستقل فلسطینی موافق است، دروغ گفت. من از او پرسیدم و فهمیدم که دارد دروغ می گوید و تمام دنیا را فریب داده، زیرا شرایطی که برای تحقق توافق صلح قرار داده، محال و دست نیافتنی است». «هاآرتص: نتانیاهو احمق است، به علاوه اینکه ضعیف، دروغگو، ترسو، خودخواه و ناتوان در تصمیم گیری است». «بنی گانتز وزیر اسبق جنگ: نتانیاهو، دروغگویی است که قادر به گفتن هیچ چیز واقعی نیست و اسراییل را به خطر می اندازد». «جروزالم پست: سه تن از روسای پیشین ستاد ارتش، نتانیاهو را به دروغگویی متهم کردند». «یاییر لاپید رهبر نخست وزیر سابق: نتانیاهو، فرد شکست خورده ای است که نمی تواند از دروغگویی دست بردارد». حتی مقامات غربی هم، او را مایه نکبت و دردسر می دانند. سارکوزی و اوباما، روسای جمهور فرانسه و آمریکا، 17 آبان 1390 در حاشیه نشست گروه 20، با هم درِ گوشی حرف می زدند و نمی دانستند میکروفون روشن است. سارکوزی گفته بود: «دیگر نمی توانم نتانیاهو را ببینم و تحملش را ندارم؛ او یک دروغگو است». و اوباما پاسخ داده بود: «از دستش خسته شده ای؟ من چه بگویم که هر روز باید با او سر و کار داشته باشم؟»

7- این روزها در حالی که ارتش اسراییل، جنگ را در میدان باخته و مقامات نظامی – اطلاعاتی یکی پس از دیگری در حال استعفا هستند، شاهد برانگیختگی عمومی در منطقه و جهان هستیم. بیش از 200 دانشگاه آمریکا، به علاوه دانشگاه ها و شهرهای گوناگون انگلیس، فرانسه، آلمان، اسپانیا، ایتالیا، سوید، یونان، ایسلند، کانادا، مکزیک، استرالیا، ژاپن و… با وجود سرکوب شدید پلیس، شاهد اعتراضات ضد صهیونیستی هستند. «جاناتان گرینبلت» (مشاور ویژه اوباما و مدیر موسسه صهیونیستی «ضد افترا») گفته؛ «ایران در دانشگاه های آمریکا، نیروی نیابتی دارد و اعتراضات، زیر سر ایران است. به دانشجوها نگاه کنید! اعتراضات، شبیه تظاهرات در تهران است. نمی توانی باور کنی که اینجا مورنینگ ساید نیویورک است». می خواستند دانشگاه های ایران را به هم بریزند، حالا دانشگاه های خودشان، بستر خیزش عمومی است. زوال راهبردی و تمدنی، آشکارتر از این؟! آیا قتل عام 40 هزار انسان بی گناه و آواره کردن دو میلیون نفر با حمایت مستقیم غرب قابل چشم پوشی است؟ این، واقعی ترین هولوکاست تاریخ برای بازنمایی حقیقت پنهان تمدن غرب است.

8- سال گذشته، برگزاری چند راهپیمایی ضد صهیونیستی با جمعیت های 300 تا 500 هزار نفری در لندن، موجب شد روزنامه تایمز ادعا کند: «گروه های مرتبط با ایران و حامیانش در تظاهرات خود در انگلیس، اعلامیه هایی را پخش کردند که به اظهارات رهبر جمهوری اسلامی برای نابودی اسراییل استناد کرده بود. این تظاهرات را ایران ترتیب می دهد». رهبر انقلاب، 10 آبان 1402 در واکنش به این اظهارات مالیخولیایی فرمودند: «مردم غزه با صبر خودشان توانستند وجدان بشری را به حرکت در بیاورند. ببینید در دنیا چه خبر است؟ در کشورهای غربی، در انگلیس، فرانسه، ایتالیا، در خود آمریکا، جمعیت های انبوه می آیند در خیابان علیه اسراییل و در موارد بسیاری علیه آمریکا شعار می دهند. آبروی اینها رفت؛ واقعا هیچ علاجی ندارند، نمی توانند توجیه کنند. لذا می بینید یک ابلهی پیدا می شود می گوید اجتماع مردم در انگلیس، کار ایران است! لابد بسیج لندن و بسیج پاریس این کار را کرده اند!» روشن است که نیرنگ های دشمنان به سوی خود آنها کمانه کرده و این همان نکته ای است که رهبر انقلاب 24 اردیبهشت 1398 فرمودند: «آمریکایی ها احتیاج دارند به اینکه هارت و پورت کنند. می گویند رفتار ما ایران را تغییر داد! بله، این را درست می گویند؛ تغییرش این بود که نفرت مردم ایران از آمریکا 10 برابر شده؛ همت جوانان ما برای آماده نگه داشتن کشور بیشتر شده و نیروهای نظامی ما حواس شان جمع تر شده است. ببینید چقدر دستگاه محاسباتی دشمن [دچار اشتباه است] که رییس جمهورشان [ترامپ] می گوید هر جمعه در تهران، علیه نظام راهپیمایی است. اولاً جمعه نیست و شنبه است؛ ثانیاً تهران نیست و پاریس است».

9- در وضعیت تصاعد جنایات اسراییل و فوران خشم و همدردی ملت ها، ضربات بی سابقه به رژیم صهیونیستی، تصویر قهرمانی الهام بخش را در انظار جهانی، از جبهه مقاومت ساخته است. امروز در حالی که سران خیانتکار برخی کشورها لعنت می شوند، فریاد «الله اکبر، لبیک یا خامنه ای، و مرگ بر آمریکا و اسراییل» در تجمعات ملت ها شنیده می شود. همزمان، تنبیه مقتدرانه رژیم صهیونیستی، موجب وحدت و همدلی کم نظیر در میان ملت ایران برخلاف طراحی های دشمنان شد. تیرماه 1378 مقارن با اغتشاشات در تهران، ایهود باراک نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی گفته بود: «گزارش جزء به جزء بحران در ایران را از موساد دریافت می کنم. آشوب در تهران، کل معادلات صلح خاورمیانه را به نفع اسراییل تغییر خواهد داد». حالا اما آتش به جان آتش افروزان اشغالگر افتاده است. اکنون عملیات جهانی فرسایش اسراییل، با موفقیت در حال اجراست؛ تا آنجا که روزنامه تایمز انگلیس و کانال 12 اسراییل خبر می دهند: «دیوان کیفری بین المللی در حال آماده شدن برای صدور حکم بازداشت نخست وزیر، وزیر جنگ، رییس ستاد مشترک ارتش و مقام های امنیتی اسراییل، در اوایل هفته آینده است».

10- «ظهور قدرت اراده ملت ایران»، منحصر در «هدف گرفتن امن ترین پایگاه نظامی دنیا در سرزمین های اشغالی، حمایت سرفرازانه از مقاومت مظلوم غزه، برانگیختن انزجار جهانی نسبت به مستکبران، و به استیصال کشاندن فراعنه» نیست. در حالی که تصاویر امام خمینی(ره)، آیت الله خامنه ای و شهید سلیمانی، الهام بخش تجمعات جهانی حمایت از فلسطین است، و در حالی که ده ها کشور خواستار خرید تسلیحات پیشرفته ایرانی هستند، مهندسان ایرانی در حال ساخت پیشرفته ترین پالایشگاه های فرا سرزمینی و سد و نیروگاه، از ونزویلا در آمریکای لاتین تا سریلانکا در اقیانوس هند و 18 کشور دیگر هسستند. این، قدرت الهام بخشی، سازندگی و آبادگری ملت ایران، در هم افزایی صادقانه با دیگر ملت هاست. آیا چنین ملت دوران سازی را می توان تحریم یا مهار کرد؟!

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گرگ سیاست اسراییل چگونه مقابل ایران زانو زد؟" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گرگ سیاست اسراییل چگونه مقابل ایران زانو زد؟"، کلیک کنید.