گروه 7: ایران با آژانس همکاری کند/مخالفت با عملیات نظامی اسراییل در رفح

گروه 7: ایران با آژانس همکاری کند مخالفت با عملیات نظامی اسراییل در رفح

وزرای خارجه گروه 7 نشست ایتالیا را با صدور بیانیه ای به اتمام رساندند که بر حادثه امروز اصفهان، مسایل ایران و آژانس و عملیات احتمالی رژیم صهیونیستی در رفح متمرکز بود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران، وزرای خارجه گروه 7 که در ایتالیا دور هم جمع شده اند، امروز جمعه در واکنش به حمله منتسب به رژیم صهیونیستی در ایران تاکید کردند که ما از همه طرف ها می خواهیم که هرگونه تشدید تنش در خاورمیانه را متوقف کنند. 

براساس گزارش الجزیره، وزرای خارجه گروه 7 مشخصا از ایران و اسراییل خواسته اند که از هرگونه تشدید تنش اجتناب کنند. 

علیرغم تنش آفرینی اسراییل طی روز های اخیر، وزرای خارجه 7 کشور صنعتی جهان در بیانیه خود مدعی شده اند که ایران را به خاطر اقدامات بی ثبات کننده اش پاسخگو می دانند.

همچنین، در بیانیه پایانی نشست وزیران خارجه هفت کشور صنعتی جهان آمده است: ما از ایران می خواهیم که تشدید تنش های هسته ای را متوقف و معکوس کند.

این بیانیه می افزاید: ما از ایران می خواهیم از ادامه فعالیت های غنی سازی اورانیوم گزارش شده توسط آژانس بین المللی انرژی هسته ای که در چارچوب ارایه شده در قطعنامه 2231 شورای امنیت هیچ توجیه غیرنظامی معتبری ندارند و خطرات اشاعه قابل توجهی را ایجاد می کنند، خودداری کند.

در این بیانیه آمده است: چنین اقدامی بازگشت به همکاری کامل با آژانس بین المللی انرژی اتمی را برای فراهم آوردن اطمینان از اینکه برنامه هسته ای ایران منحصراً صلح آمیز است، فراهم می کند. 

وزرای خارجه گروه 7 همچنین به مساله غزه اشاره کرده و تاکید کردند که باید تلاش بیشتری برای کاهش بحران انسانی ویرانگر در غزه انجام شود. 

این گروه در ادامه بیانیه خود اعلام کردند که با هرگونه عملیات نظامی اسراییل در رفح در جنوب غزه مخالف هستند و نسبت به عواقب فاجعه بار آن هشدار دادند.

این گروه مدعی شد «ما خواهان آتش بس فوری و پایدار در غزه، آزادی گروگان های اسراییلی و رسیدن کمک های انسان دوستانه به غزه هستیم.»

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "گروه 7: ایران با آژانس همکاری کند/مخالفت با عملیات نظامی اسراییل در رفح" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "گروه 7: ایران با آژانس همکاری کند/مخالفت با عملیات نظامی اسراییل در رفح"، کلیک کنید.