کاهش 62 درصدی تلفات غرق شدگی در سال 1402 – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

کاهش 62 درصدی تلفات غرق شدگی در سال 1402 - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران، با حضور رییس سازمان امداد و نجات جلسه هماهنگی طرح ساحلی استان های حاشیه دریای خزر در استان گلستان برگزار شد.

بابک محمودی در این جلسه اظهار کرد: سازمان امداد و نجات با توجه به طرح های تابستانه و زمستانه جلسات هماهنگی برگزاری می شود و در این مرحله گلستان میزبان برنامه است و برای حوادث احتمالی که در پیش است براساس اعلام گزارشات ستاد مدیریت بحران کشور جلسات هماهنگی برگزار می شود.

رییس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر از تمام کشور تجهیزات و امکانات لازم را برای طرح استان های ساحل خزر ارسال می کند گفت: سال گذشته با تاکید دکتر کولیوند، هلال احمر با تمام توان در طرح ساحلی حضور پیدا کرد.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته با همکاری هلال احمر، تمامی دستگاه ها و ورود استانداران تمام ظرفیت به کار گرفته شد افزود: طرح ساحلی سال 1402 نسبت به سال 1401 حدود 62 درصد کاهش تلفات داشته است و امیدواریم امسال هم با حداقل آسیب مردم بتوانند از نعمت سواحل و دریاها استفاده کنند.

محمودی گفت: طی 5 سال گذشته بالغ بر 5 هزار عملیات ساحلی صورت گرفته که بالغ بر 3 هزار عملیات آن موفق بوده است. عمده ترین تلفات در اوقات غروب و شب که نیروهای امدادی از ساحل خارج شدند و یا در مناطق دور دست خارج از طرح سالم سازی دریا صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از غرق شدگی ها به دلیل توجه نکردن به تابلوها و هشدار اتفاق می افتد همچنین مسافرین استان های دیگر به خاطر آشنا نبودن با شرایط جغرافیایی و محیط دریایی خزر دچار حادثه می شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "کاهش 62 درصدی تلفات غرق شدگی در سال 1402 – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "کاهش 62 درصدی تلفات غرق شدگی در سال 1402 – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.