چه محصولاتی می‌توانند لیزینگ دانش‌بنیانی دریافت کنند؟

چه محصولاتی می‌توانند لیزینگ دانش‌بنیانی دریافت کنند؟

دایرة المعارف دانش‌بنیان‌ها ۱۰۸؛

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران؛ محصولات شرکت‌های فناور و دانش‌بنیانی که لیزینگ دریافت می‌کنند، اغلب به دو دسته واسطه‌ای و سرمایه‌ای تقسیم می‎شوند.

از آنجایی که صندوق نوآوری و شکوفایی به خریداران محصولات شرکتهای دانش بنیان لیزینگ اعطا می کند لازم است بدانیم که این تسهیلات شامل چه محصولاتی با چه ویژگی هایی می شود.

ویژگی محصولات لیزینگی دانش بنیانی

اول اینکه محصول موضوع قرارداد در فهرست محصولات یا موضوعات دانش بنیان باشد. همچنین لیزینگ محصولات دانش بنیان به محصولات مصرفی تعلق نمی‌گیرد.

نرم افزار‌های تخصصی مورد تأیید کارگروه تأیید صلاحیت معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان ریاست جمهوری مورد حمایت تسهیلات لیزینگ قرار می‌گیرند، نرم افزار‌های عمومی شامل این تسهیلات نیستند.

ملحقات اصلی و غیر قابل تفکیک کالای قابل لیزینگ محصول دانش بنیان، مشروط بر اینکه در کارکرد صحیح محصول نقش اساسی داشته باشند، می­ توانند در ارزش قابل لیزینگ محصول محاسبه شوند.

منظور از کالا‌های سرمایه‌ای، محصولات بادوام (دارای عمر مفید بالای حداقل ۳ سال)، دارای درصد استهلاک لحاظ شده در سیستم مالی، دارای قابلیت کارکرد، قابلیت شناسایی و ردیابی مستقل و درنهایت برای لیزینگ آماده فروش فوری (موجود درانبار) و برای استصناع نیاز به تولید یا ساخت باشند.

منظور از کالای واسطه‌ای، محصولی است که در فرآیند تولید قرار می‌گیرد و به کالای نهایی تبدیل می‌شود.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چه محصولاتی می‌توانند لیزینگ دانش‌بنیانی دریافت کنند؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چه محصولاتی می‌توانند لیزینگ دانش‌بنیانی دریافت کنند؟"، کلیک کنید.