چرا علیرضا عصار مجری این برنامه شد؟

تهیه کننده «کنسرتینو»، این برنامه را تلاشی در جهت بالا بردن سلیقه شنیداری مخاطب و همچنین ایجاد موج و جریان تازه ای در حوزه موسیقی دانست.

به گزارش ایندکس ایران، «کنسرتینو» با اجرای علیرضا عصار محصول تازه شبکه نمایش خانگی است که به شکل هفتگی پخش می شود.

محسن خباز، یکی از تهیه کنندگان این برنامه گفت: «کنسرتینو» یک اتفاق تازه در حوزه موسیقی است؛ به این دلیل که موسیقی ایران دارای رسانه قدرتمند به قدر کافی نیست و مخاطب از دیدن اجرای زنده موسیقی محروم مانده است. از این رو این امید می رود برنامه بتواند فصل، موج و جریان تازه ای را در حوزه موسیقی ایجاد کند.

او ادامه داد: «کنسرتینو» به اعتبار ایده هایی که در کنار یکدیگر قرار گرفتند و گفتگو درباره چیدمان فنی کار انجام دادند، تلاش کرده است تا بتواند ضمن اهتمام به تنوعی که در موسیقی کشور وجود دارد، سلیقه شنیداری مخاطب را نیز بالاتر ببرد.

خباز در پاسخ به این که رویکرد برنامه چیست، عنوان کرد: به عقیده من اساس برنامه «کنسرتینو» دعوت به شنیدن و دیدن درست است. این برنامه دعوت می کند تا مخاطب به همه گونه های موسیقی مانند کلاسیک، پاپ ، تلفیقی، نواحی و محلی توجه داشته باشد. یکی از مهم ترین مولفه هایی برنامه این است که سعی شده ضمن اعتباربخشی به هنرمندان فعال در بازار موسیقی کشور به جوان تر و استعدادهای تازه نیز بها داده شود. منظور کشف استعداد نیست؛ بلکه از گروه هایی که در ساحت موسیقی فعالیت می کنند و تولیداتی درجه یک دارند، دعوت شده به روی صحنه «کنسرتینو» بیایند تا همه از این تنوع و تکثر موسیقیایی لذت ببرند.

وی افزود: اصل موضوع در اتاق فکر تولید برنامه که سر سلسله آن علیرضا عصار بود انجام می گرفت. در این اتاق فکر کسانی حضور داشتند که آشنا به موسیقی هستند و سال های سال در این حوزه فعالیت داشته اند. چالش های متعددی هم وجود داشت؛ اما تمام تلاش گروه بر این اساس بوده که بهترین ها انتخاب شوند و از آنها دعوت به عمل آید.

چرا علیرضا عصار مجری این برنامه شد؟

خباز با اشاره به تلاش برای تولید برنامه ای اصولی و کمک به فعالان تازه نفس موسیقی افزود: آنچه ما به عنوان برنامه ساز در این زمینه توقع داریم این است که حوزه های حاکمیتی فرهنگی کشور نیز قدری اعتماد کنند تا موسیقی تازه تر و صداهای جدیدتری به مخاطبان برسد و آن ها نیز در عرصه موسیقی کشور اثرگذار باشند.

او در پاسخ به این سوال که آیا «کنسرتینو» می تواند مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد و تا چه حد اثرگذار خواهد بود، گفت: شخصا فکر می کنم نتیجه برنامه موفق بوده است اما باید این موضوع را مردم و مخاطبان بگویند. اما می توانم بگویم کیفی ترین برنامه ای را که ممکن است در حوزه موسیقی ساخته شود با اعتماد به نفس کامل تولید کرده ایم. طبعا باید کمی بگذرد تا برنامه به ویژه در پی گیران موسیقی رسوب کند ؛ سپس با توجه به نظرها و نگاه ها پیش برویم و بتوانیم برای تولید فصل بعدی نقاط ضعفی که ممکن است از چشم ما پنهان مانده باشد را برطرف کنیم.

محسن خباز درباره حضور علیرضا عصار نیز توضیح داد: ایشان بسیار گرم و صمیمی و مسلط به اجراست. به عنوان موزیسینی که هم در بخش نوازندگی و هم خوانندگی جزو ترازهای موسیقی مملکت است این برنامه باید یا با علیرضا عصار ساخته می شد یا اصلا تولید نمی شد. چون قرار بود در یک ساحت گسترده موسیقی کشور کار کنیم و موسیقی پاپ، تلفیقی، ردیف دستگاهی، کلاسیک، نواحی و… مورد توجه قرار گیرد؛ طبیعتا باید چهره ای انتخاب می شد که مورد اعتبار و اعتماد تمام جریان های موسیقی در کشور باشد. علیرضا عصار به دلیل سالیان دراز فعالیت هم در بخش نوازندگی و هم خوانندگی و مهم تر از همه شخصیت فردی اش انتخاب ناگزیر این برنامه بود که باعث خوشحالی است که اجابت کرد و پذیرفت و خوشبختانه نتیجه بسیار درخشانی هم داشته است.

چرا علیرضا عصار مجری این برنامه شد؟

این تهیه کننده در پایان گفت: فعالان حوزه موسیقی و مردم عزیز کشورم را به دیدن و شنیدن این برنامه دعوت می کنم؛ چون نوید ساعت هایی را می دهد که فارغ از لذت شنیداری کمک می کند ارزش هایی که در موسیقی کشور وجود دارد را بشناسند و بیشتر با آن آشنا شوند و همینطور می توانند کیفیت شنیداری شان را ارتقا دهند. چون تلاش شد تا از منظر زیبایی شناسی به خودمان تخفیفی ندهیم و از یک سطح و استانداردی کوتاه نیاییم. در شرایطی که مردم به حال خوب نیاز دارند؛ چنین برنامه ای می تواند کمک کند تا برای ساعاتی فارغ از دغدغه های روزمره از موسیقی لذت ببرند.

به گزارش ایندکس ایران، کنسرتینو محصولی از پلتفرم مجله ایندکس ایران است.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "چرا علیرضا عصار مجری این برنامه شد؟" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "چرا علیرضا عصار مجری این برنامه شد؟"، کلیک کنید.