پیش بینی هوا طی روزهای آینده/ گرم ترین و خنک ترین استان ها کدامند؟

پیش بینی هوا طی روزهای آینده/ گرم ترین و خنک ترین استان ها کدامند؟

به گزارش ایندکس ایران، رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در برخی مناطق و وزش باد شدید در شرق کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با ایندکس ایران افزود: تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (27 خرداد) در شمال غرب، دامنه های البرز واقع درسمنان، تهران و البرز دامنه های شرقی زاگرس واقع در کردستان، همدان، مرکزی و قم همچنین در استان های اصفهان، یزد، شمال فارس، کرمان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی به ویژه در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود.

وی افزود:دوشنبه (28 خرداد) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و دامنه های البرز در مازندران، شرق تهران و غرب سمنان رگبار و رعد و برق رخ می دهد.

ضیاییان اضافه کرد: سه شنبه و چهارشنبه (29 و 30 خرداد) علاوه مناطق یاد شده در شمال آذربایجان غربی، زنجان، قزوین و برخی نقاط استان های همدان، مرکزی و غرب اصفهان افزایش ابر و رگبار باران ادامه خواهد داشت.

وی افزود: پنجشنبه (31 خرداد) در آذربایجان شرقی، شمال آذربایجان غربی، اردبیل، همدان، مرکزی و غرب اصفهان همچنین دامنه های البرز واقع در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان و مازندران افزایش ابر، بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید رخ خواهد داد.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی اضافه کرد: طی پنج روز آینده وزش باد در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل افزایش می یابد و سبب خیزش گردوخاک و کاهش دید خواهد شد.

به گفته ضیاییان طی سه روز آینده شرقد ریای عمان مواج خواهد بود.

رییس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی کشور درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (28 خرداد) کمی ابری تا نیمه ابری، از در بعضی ساعت ها افزایش باد، از بعد از ظهر بارش پراکنده، گاهی وزش باد شدید و گرد و خاک با حداقل و حداکثر دمای 35 و 24 درجه سانتیگراد و سه شنبه (29 خرداد) قسمتی ابری تا نیمه ابری، گاهی وزش باد شدید با احتمال رگبار و رعدوبرق با حداقل دمای 24 و حداکثر دمای 35 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در پایان اظهارکرد: طی فردا و پس فردا شهرکرد با کمینه 11 درجه سانتیگراد و اهواز با بیشینه 49 دمای درجه سانتیگراد خنک ترین و گرمترین مرکز استان ها پیش بینی می شود.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی هوا طی روزهای آینده/ گرم ترین و خنک ترین استان ها کدامند؟" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی هوا طی روزهای آینده/ گرم ترین و خنک ترین استان ها کدامند؟"، کلیک کنید.