پیش بینی هوای تهران طی روزهای آینده

پیش بینی هوای تهران طی روزهای آینده

به گزارش ایندکس ایران، اداره کل هواشناسی استان تهران اعلام کرد: از فردا تا روز جمعه (8 تا 11 خردادماه) روند افزایش نسبی دما در سطح استان پیش بینی می شود.

به گزارش ایندکس ایران بر اساس بررسی نقشه های پیش یابی و تحلیل الگوهای همدیدی، وضعیت جوی استان تهران از امروز تا روز چهارشنبه (7 تا 9 خردادماه) آسمان صاف تا قسمتی ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر و وزش باد، در پاره ای نقاط به ویژه نیمه جنوبی و غربی استان وزش باد شدید، گاهی خیلی شدید و خیزش موقت گردوخاک و در ارتفاعات گاهی رگبار پراکنده مورد انتظار خواهد بود.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ ضمن اشاره به وزش باد شدید در تهران آورده است: در این شرایط جوی امکان سقوط اجسام از ارتفاع و خسارت به سازه های موقت مانند داربست ها و تابلوهای تبلیغاتی و تجهیزات موجود در نقاط مرتفع مانند برج ها و دکل ها، خطر شکستن درختان کهنسال و نهال ها در پاره ای نقاط به ویژه در دامنه ها و ارتفاعات، گاهی رگبار باران با احتمال رگبار متوسط تا شدید در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک و احتمال گسترش موقت گرد و خاک از استان های همجوار و کاهش کیفیت هوا و شعاع دید دور ازانتظار نیست بنابراین احتیاط در عبور و مرور جاده ای، اطمینان از استحکام سازه های موقت و سست مانند داربست ها، خودداری از استقرار در مکان های مرتفع مانند برج ها و دکل ها، اجتناب از پرواز گلایدر و هواپیماهای سبک، عدم تردد و توقف کنار درختان و سازه های ناتمام، عدم توقف در بستر مسیل ها و حاشیه رودخانه ها، مستحکم سازی پوشش گلخانه ها، احتیاط در انجام امور عمرانی و آمادگی دستگاه های اجرایی و امدادی توصیه می شود.

بنا بر اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران طی روزهای پنج شنبه و جمعه (10 و 11 خردادماه) آسمان صاف تا کمی ابری، در بعضی ساعات همراه با افزایش ابر، گاهی افزایش باد و در ارتفاعات بارش پراکنده دور از انتظار نیست.

از فردا تا روز جمعه (8 تا 11 خردادماه) روند افزایش نسبی دما در سطح استان پیش بینی می شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای 34 درجه سانتیگراد گرم ترین ایستگاه استان تهران در 24 ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (8 خردادماه) صاف تا قسمتی ابری، از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 31 درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه ( 9 خردادماه) صاف تا قسمتی ابری، گاهی افزایش باد با حداقل دمای 21 و حداکثر دمای 32 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسیولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

233233

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی هوای تهران طی روزهای آینده" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی هوای تهران طی روزهای آینده"، کلیک کنید.