پیش بینی قیمت دلار 8 اردیبهشت 1403/ روند کاهشی قیمت دلار همچنان ادامه دارد؟

پیش بینی قیمت دلار 8 اردیبهشت 1403/ روند کاهشی قیمت دلار همچنان ادامه دارد؟

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران، این اسکناس در بیشتر روزهای یک هفته اخیر کاهشی بوده و در نهایت بیش از 2000 تومان افت قیمت داشت. تحلیلگران اقتصادی کف قیمت دلار را برای هفته دوم اردیبهشت کانال دوم از کریدور ششم عنوان می کنند.

تجارت نیوز در گزارشی نوشت: قیمت دلار در هفته اول اردیبهشت متاثر از کاهش ریسک های سیستماتیک و آرامش سیاسی با بازدهی منفی و کاهش 2450 تومانی بسته شد. اسکناس دلار در حالی افزایش های شارپی فروردین را پشت سر گذاشته که در کریدور ششم جا خوش کرده و منطقه قیمتی دلار محدوده مذکور است که قیمت در آن تثبیت شده است.

افت پلکانی دلار ادامه دارد

تحلیلگران بازارهای مالی به تحرکات قیمت تتر اشاره می کنند و می گویند، تتر نتوانست بالای 65 هزار و 800 تومان تثبیت شود و می تواند در شرایط بسیار مساعد سیاسی تا منطقه 63 هزار و 200 تومان تحرکات کاهشی داشته باشد و در شرایط خوش بینانه برای تتر می توان محدوده 62 هزار و 300 تومانی را در نظر گرفت.

برخی کارشناسان اقتصادی با اشاره به جو مثبت بازار و سرکوب قیمت دلار توسط سیاست گذار، براساس تجربه سال های گذشته می گویند: هر گاه قیمت دلار به سقف رسید تا 30 درصد افت و اصلاح قیمتی را تجربه خواهد کرد. آنها معتقدند قیمت دلار اکنون در روند اصلاح قرار دارد و طی هفته های آتی با افت پلکانی به پله های پایینی کریدور ششم برمی گردد؛ اما در نهایت این کاهش ها منجر به برگشت دلار به کریدور 50 هزار تومانی نمی شود.

بازگشت تتر به کانال 63 هزار تومان

قیمت درهم روز پنج شنبه، 6 اردیبهشت 1403، کاهش 140 تومانی داشت و با رقم 17 هزار و 120 تومان بسته شد. تتر با کاهش 300 تومانی با رقم 63 هزار و 800 تومان معامله شد.

قیمت پوند انگلیس با کاهش 300 تومانی روی رقم 79 هزار و 350 تومانی ایستاد. یورو نیز روز پنجشنبه با 500 تومان کاهش در کف کانال 68 هزار تومانی بسته شد.

گفتنی است اسکناس و حواله دلار در آخرین روز معاملاتی هفته برخلاف روزهای گذشته تغییر قیمت نداشت. اسکناس دلار با رقم 44 هزار و 38 تومان و حواله دلار نیز با رقم 41 هزار و 118 تومان عرضه شد.

223225

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "پیش بینی قیمت دلار 8 اردیبهشت 1403/ روند کاهشی قیمت دلار همچنان ادامه دارد؟" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "پیش بینی قیمت دلار 8 اردیبهشت 1403/ روند کاهشی قیمت دلار همچنان ادامه دارد؟"، کلیک کنید.