وقتی کرونا به این قسمت از بدن حمله می کند

وقتی کرونا به این قسمت از بدن حمله می کند

آفتاب نیوز :

دانشمندان بر این باورند که این افزایش بادکنکی حجم عضلات در واقع به علت پاسخ ایمنی بدن به ویروس شکل می گیرد به طوریکه میتوکندری ها که نیروگاه های سلولی محسوب می شوند در این پاسخ سیستم دفاعی دچار آسیب می شوند که منجر به از دست دادن انرژی شده و آب را در بافت جمع آوری و باعث متورم شدن ماهیچه ها می شود.

این پدیده، تیم تحقیقاتی بلژیکی را حیرت زده کرد، زیرا انقباض عضلانی یک عارضه رایج در بین افرادی است که چندین روز را در بخش مراقبت های ویژه می گذرانند.

در ادامه، نمونه برداری از عضله ران 18 بیمار مبتلا به کووید نشان داد که حجم عضلات چهار نفر از آن ها که در آی سی یو بستری بودند، به شدت افزایش یافته است. در همین راستا تحقیقات نشان داد که فیبر های ماهیچه ای نوع 1 و 2 در این بیماران به ترتیب 62 و 32 درصد رشد کردند.

به گفته محققان، فیبر های عضلانی نوع 1 از فعالیت های استقامتی پشتیبانی کرده، در حالی که رشته های نوع 2 لحظات سریع و قدرتمند را مدیریت می کنند.

دکتر تون ماستین (Toon Mostien) پژوهشگر ارشد این تحقیقات خاطرنشان کرد که این نوع تورم در نهایت می تواند منجر به مرگ فیبر های عضلانی شود.

از آنجایی که کوچک شدن عضلات به دلیل عدم فعالیت طبیعی است، تیم تحقیقاتی بر این باور است که این عارضه جانبی عجیب یک وضعیت موقتی است.

در ادامه این تحقیقات و در نقطه مقابل، زمانی که پژوهشگران، بیماران مبتلا به تورم شدید را از نتایج حذف کردند، بقیه بیماران انقباض عضلانی قابل توجهی را نشان دادند. در بیماران بدون تورم کووید، فیبر های عضلانی نوع 1 آن ها 11 درصد کوچک شد و عضلات نوع 2 آن ها 17 درصد کاهش یافت.

تحقیقات قبلی نشان داده است که فیبر ها پس از یک هفته بستری شدن بیمار در آی سی یو تقریباً یک پنجم کوچک می شوند. این تیم تحقیقاتی بیم آن را دارد که کووید باعث آسیب های بیشتر شود. تیم دکتر ماستین همچنین دریافتند که تعداد مویرگ هایی که فیبر های نوع 1 و 2 را با اکسیژن و مواد مغذی تامین می کنند، به ترتیب 5 و 10 درصد کاهش یافته است. 

در انتها پژوهشگران اعلام کردند که نگرانی هایی در مورد پاسخ سیستم ایمنی بدن به کووید وجود دارد که می تواند آسیب های عضلانی را تشدید کند، به این معنی که بیماران بدحال مبتلا به کرونا آسیب عضلانی شدیدتری نسبت به بیماران عادی تجربه می کنند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وقتی کرونا به این قسمت از بدن حمله می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وقتی کرونا به این قسمت از بدن حمله می کند"، کلیک کنید.