وزیر علوم: اختراع و نوآوری مهم است اما نوشتن مقاله هم کم اهمیت نیست

وزیر علوم: اختراع و نوآوری مهم است اما نوشتن مقاله هم کم اهمیت نیست

وزیر علوم با انتقاد از تخریب تولید مقاله در کشور گفت:نوشتن مقاله برای ارتقای شاخص علمی کشور بسیار موثر است و نباید آن را کم اهمیت جلوه داد، اما کنار مقاله باید اختراع و نوآوری مورد توجه باشد.

به گزارش گروه آموزش و دانشگاه خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم در نشست وزرای علوم ادوار در شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره وضعیت شاخص های مختلف علم و فناوری در نقشه جامع علمی کشور گفت: برخی از چشم انداز های نقشه جامع کشور نظیر رتبه علمی ایران در جهان برآورده شده است، اما برخی از شاخص ها هم محقق نشده است.

وی در بررسی وضعیت علمی کشور بیان کرد: یکی از مولفه هایی که در رشد علمی کشور اثرگذار است تجهیز آزمایشگاه هاست در این زمینه با موافقت مقام معظم رهبری، اعتبار خوبی برای تجهیز آزمایشگاه ها در نظر گرفته شد.

وزیر علوم با انتقاد از تخریب تولید مقاله در کشور گفت: نوشتن مقاله برای ارتقای شاخص علمی کشور بسیار موثر است و نباید آن را کم اهمیت جلوه داد. اما کنار مقاله باید اختراع و نوآوری مورد توجه باشد نه این که نوشتن مقاله تخریب شود.

زلفی گل با قدردانی از وزرای ادوار مختلف برای بیان نکات کاربردی ادامه داد: این نکات کاربردی بسیار راهگشاست چراکه توامان تخصص و تجربه است، این نکات و پیشنهاد در وزارت علوم مورد توجه قرار می گیرد.

وی با تاکید بر دستاورد های علم و فناوری در کشور گفت: اگر دیر بجنبیم داشته هایمان را از دست می دهیم. اگر نتوانیم این ارثیه را به خوبی حفظ کنیم پس فرزند خلف نیستیم بنابراین لازم است که بیش از پیش برای حفظ داشته ها در حوزه آموزش عالی تلاش کنیم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "وزیر علوم: اختراع و نوآوری مهم است اما نوشتن مقاله هم کم اهمیت نیست" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "وزیر علوم: اختراع و نوآوری مهم است اما نوشتن مقاله هم کم اهمیت نیست"، کلیک کنید.