ورود نسل جدید پل های عابر پیاده به تهران

ورود نسل جدید پل های عابر پیاده به تهران

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران از ساخت پل های جدید عابر پیاده در پایتخت خبر داد.

هادی حق بین در گفت وگو با ایندکس ایران، در مورد ورود نسل جدیدی از پل های عابرپیاده به تهران گفت: اوایل سال جاری پیشنهادی را تقدیم شهردار تهران کردیم تا مشکلی که در مورد پل های مکانیزه در بزرگراه ها وجود دارد، رفع شود.

وی با بیان اینکه با توجه به شیب طولی تهران که اختلاف تراز حدود 800 متری از بالاترین تا پایین ترین نقطه داریم؛ طبیعتاً در نصب پل های عابر مشکلاتی در طراحی و ساخت ایجاد می کند، گفت: پیشنهاد دادیم که از نسل جدید پل های عابر پیاده استفاده شود که علاوه بر اینکه بتنی هستند، به جای پله از رمپ استفاده شود که علاوه بر زیبایی و معماری پل ها، در امر نگهداشت این پل ها شرایط متفاوت تر و بهتری را خواهیم داشت.

حق بین با بیان اینکه پل های عابر پیاده مکانیزه چهره شهر را صنعتی کرده و در بحث نگهداشت مورد آسیب و سرقت قرار می گیرند و ما پیشنهاد کلی دادیم تا به جای مکانیزه بودن پل ها و یا استفاده از پله، از رمپ استفاد شود، گفت: طراحی برخی از این پل ها آغاز شده و پیمانکاران نیز انتخاب شدند منتها اجرای اینگونه پل ها  قابل تعمیم به هر مکانی نیست.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه پیش از این نیز از پل های عابرپیاده دارای رمپ، استفاده می شد؛ اما آن پل ها فلزی بودند، افزود: پل های جدید عابرین پیاده بتنی بوده و قرار است منقش به طرح های معماری ایرانی- اسلامی شوند و از این جهت از بتن در طراحی پل ها استفاده می شود که در بحث نگهداشت در دراز مدت هزینه های مستمر را کاهش می دهد.

حق بین در مورد زمان بهره برداری از این پل های جدید عابر پیاده، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، به نظر می رسد که در شش ماهه نخست سال آینده اولین پل نصب شود؛ اما طراحی و نصب این پل ها ملاحظاتی دارد که مکان یابی و امکان سنجی ها با همکاری سازمان زیباسازی در حال انجام است و به زودی نهایی می شود.

وی با اشاره به تفویض اختیار به معاونت فنی و عمرانی برای مدیریت و بهسازی پل های مکانیزه عابر پیاده در سطح شهر، گفت: در مورد پل های عابر مکانیزه مشکلاتی ایجاد شده که حسب دستور حتما معاونت فنی و عمرانی وارد می شود و سعی می کنیم که نسبت به بهسازی این پل ها اقدام شود.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ورود نسل جدید پل های عابر پیاده به تهران" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ورود نسل جدید پل های عابر پیاده به تهران"، کلیک کنید.