واگذاری موسسات به ایثارگران سبب مشارکت آن‌ها در توسعه اقتصاد کشور می‌شود

واگذاری موسسات به ایثارگران سبب مشارکت آن‌ها در توسعه اقتصاد کشور می‌شود

مدیر عامل صندوق اشتغال و کار آفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: واگذاری موسسات به ایثارگران سبب مشارکت آن‌ها در توسعه اقتصاد کشور می‌شود و امیدواریم با واگذاری موسسات به صاحبان اصلی آنان، این افراد در توسعه اقتصاد کشور پیشرو باشند.

به گرارش ایندکس ایران، حجت اله امانی در گفت‌وگویی درباره روند برگزاری انتخابات موسسه اندوخته شاهد گفت: تشکیل این موسسه به فرمان مقام معظم رهبری و مبنی بر این بود که مدیریت موسساتی که جامعه ایثارگری سهام‌دار آن هستند، باید به جامعه ایثارگری واگذار شود.

وی ادامه داد: این امر باید صورت می‌گرفت و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز بر انجام هر چه سریع‌تر فرمان مقام معظم رهبری تاکید داشت. بر این اساس پس از اینکه هیئت نظارت توسط رئیس و همچنین نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران شکل گرفت و افراد مشخص شدند، موسسه اواخر بهمن ماه سال گذشته فعالیت خود را شروع کرد.

امانی با اشاره به اینکه در راستای برگزاری این انتخابات سامانه‌ای طراحی شد، اظهار کرد: در ابتدا در خصوص بهبود وضعیت آماری جامعه ایثارگری تلاش کردیم، زیرا باید شرایط حدود ۲۰۷ هزار سهام‌داری که عضو موسسه هستند، به سامان می‌رسید.

مدیر عامل صندوق اشتغال و کار آفرینی بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: با همکاری حوزه فناوری و حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران، بخش عمده‌ای از این آمار اصلاح شد و توانستیم مقدمات را برای انتخابات موسسه اندوخته فراهم کنیم. بر همین اساس ۲۵ اسفند تا دهم فروردین ماه ثبت نام در سامانه آغاز شد و افرادی که طبق دستورالعمل مربوطه واجد شرایط بودند، توانستند ثبت‌نام کنند. در این مقطع زمانی استقبال خوبی صورت گرفت و افرادی هم بابت هیئت نظارت مرحله بعد انتخاب شدند.

وی ادامه داد: با اتمام زمان ثبت‌نام حدود ۸۸ نفر جهت عضویت در هیئت امنا و ۵ نفر جهت هیئت نظارت ثبت‌نام کردند و پس از آن صلاحیت حرفه‌ای افراد مورد بررسی قرار گرفت و از این تعداد حدود ۲۹ نفر واجد شرایط دستورالعمل بودند. همچنین تمام افرادی که برای هیئت نظارت عضو شدند به صورت کامل واجد شرایط شناخته شده و در نتیجه با همکاری حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران تاییدات امنیتی و حراستی افراد انجام شد.

امانی در ادامه گفت: روز ۳ خرداد به عنوان مرحله اول انتخابات در نظر گرفته شد و سامانه‌ای که هیئت اجرایی برای تبلیغات تعبیه کرده بود، در اختیار شرکت کنندگان قرار گرفت و کلیه مقدمات به منظور اجرای انتخابات انجام شد. 

وی یادآور شد: برای انتخابات که در روز سوم خرداد صورت گرفت، پیامک‌هایی با مشارکت بخش‌های ستادی و استانی جهت حضور اعضا در انتخابات ارسال ‌کردیم. در این برهه بیش از ۲۹ هزار نفر شرکت کردند که حدود هزار سبد رای داشتند و با توجه به نسبت ۵۰ درصد به علاوه یک، انتخابات اول به حد نصاب نرسید و باید برنامه ریزی برای اجرای مرحله دوم صورت می گرفت. مواردی بازبینی و اصلاحاتی انجام و مقدمات کار برای روز ۲۲ خرداد فراهم شد تا با شرایط بهتری این موضوع انجام شود.

امانی با بیان اینکه با انجام تبلیغات زمینه حضور تمامی ایثارگرانی که در این موسسه عضویت دارند، فراهم شد، اضافه کرد: در نهایت روز ۲۲ خرداد انتخابات برگزار شد و افراد پس از پایان رای گیری شناخته شدند. همچنین مهلتی تعیین شد که اگر داوطلبان اعتراضی داشتند طی سه روزه کاری اعتراض خود را به موسسه اعلام کنند. در این راستا ۸ اعتراض عنوان و بر اساس ماده ۱۹ دستورالعمل، ارزیابی انجام و به آن رسیدگی شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در روز دهم تیرماه ابلاغ افراد منتخب توسط ریاست بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت گرفت و امیدواریم با واگذاری موسسات به صاحبان اصلی آن این افراد در توسعه اقتصاد کشور پیشرو باشند.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واگذاری موسسات به ایثارگران سبب مشارکت آن‌ها در توسعه اقتصاد کشور می‌شود" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واگذاری موسسات به ایثارگران سبب مشارکت آن‌ها در توسعه اقتصاد کشور می‌شود"، کلیک کنید.