واکنش حمید درخشان به فیلم «پرویز خان»

واکنش حمید درخشان به فیلم «پرویز خان»

آفتاب نیوز :

فیلم سینمایی «پرویز خان» که نگاهی به زندگی مرحوم پرویز دهداری سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران داشته در جشنواره فیلم فجر و در بخش سودای سیمرغ حضور دارد و با سایر فیلم ها به رقابت می پردازد.

در این فیلم ماجرای استعفای 14 بازیکن تیم ملی پس از بازی های آسیایی 1988 سیول و دعوت از بازیکنان جدید توسط مرحوم دهداری به تصویر کشیده شده و اتفاقات مربوط به آن مقطع زمانی بررسی شده است.

یکی از بازیکنانی که در بین استعفادهندگان حضور داشت، حمید درخشان هافبک خلاق و تکنیکی تیم ملی و پرسپولیس بود که بعد از آن بازی ها به تیم های قطری منتقل شد، اما تا چند سال به تیم ملی دعوت نشد.

حمید درخشان در مورد فیلمی که از آن اتفاقات ساخته شده است گفت: فیلم پرویزخان را ندیده ام و نخواهم دید چرا که می دانم داستان این فیلم مربوط به دوران استعفا است و وقتی ماجرای استعفا مطرح می شود در جامعه ما هیچ وقت واقعیت ها گفته نمی شود.

این پیشکسوت فوتبال ایران ادامه داد: با این که این فیلم را ندیده ام، اما می دانم محتوای آن درباره اصولگرایی آقای دهداری است و این که او چقدر کار خوبی کرد که ما را کنار گذاشت و جوان ها را به تیم ملی آورد، اما هیچ کس نمی گوید چطور بهترین سال های فوتبال ما و بسیاری دیگر مثل پنجعلی، ناصر محمدخانی، چنگیز، حاجیلو و برادران بیانی دور از تیم ملی سپری شد.

درخشان در پایان گفت: ما هم اصول خودمان را داشتیم و بعد ها صاحب نظران و کارشناسان متوجه شدند که اصول ما به منطق و واقعیت نزدیک تر بوده است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واکنش حمید درخشان به فیلم «پرویز خان»" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واکنش حمید درخشان به فیلم «پرویز خان»"، کلیک کنید.