واریز 13 میلیارد به حساب خانواده زندانیان تهرانی – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

واریز 13 میلیارد به حساب خانواده زندانیان تهرانی - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران، منوچهر رحمانی مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز، ضمن گرامیداشت روز ملی حمایت از خانواده زندانیان اظهار کرد: یکی از برنامه های انجمن پیشگیری از آسیب های اجتماعی با آموزش به همسران و فرزندان زندانیان است که به صورت مستمر انجام می شود و علاوه بر آن حمایت های مادی انجمن نیز شامل حال این عزیزان می شود.

وی گفت: بی توجهی به این قشر از جامعه آسیب های جبران ناپذیری را به این خانواده ها وارد خواهد کرد و انجمن برابر با اساسنامه موظف است با کمک خیرین و سازمان ها از این خانواده ها حمایت کند تا آسیبی به بنیان خانواده وارد نشود.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز گفت: مهمترین هدف از نامگذاری روز پنجم خرداد که «نسیم ایندکس ایران» نامگذاری شده، توجه جامعه و مسیولان به این خانواده ها و ضرورت حفظ کرامت انسانی زندانیان و خانواده های آنان است.

وی با اشاره به این نکته که اکثریت قریب به اتفاق خانواده های زندانیان هیچ نقشی در ارتکاب جرم از سوی فرد بزهکار نداشته اند و در زمره اولین قربانیان جرم و جنایت در جامعه به حساب می آیند، افزود: اکثر خانواده های زندانیان، نیازمند حمایت هستند؛ حالا این حمایت ها ممکن است مادی باشد و یا معنوی بستگی به بررسی های اولیه از سوی مددکاران ما دارد و نهادهای حمایتی نیز در حد بضاعت خود به این خانواده ها خدمات ارایه می کنند، اما فقدان نظام جامع حمایتی و کمبود اعتبارات، شرایط دشواری را برای زندگی روزمره آنان به وجود آورده است؛ به نحوی که حتی در غالب موارد برای تامین حداقل نیازها دچار بحران های جدی می شوند، در حالی که باید دغدغه این خانواده ها صرفاً حبس سرپرست خانواده باشد.

رحمانی گفت: انجمن حمایت زندانیان مرکز به مناسبت گرامیداشت روز ملی حمایت از خانواده های زندانیان با دعوت از آنان؛ علاوه بر ارایه خدمات آموزشی به حساب هزار و 376 خانواده زندانی که به تازگی تحت پوشش انجمن قرار گرفته اند به هر خانواده مبلغ 10 میلیون ریال جمعاً 13 میلیارد و 760 میلیون ریال واریز می کند.

وی در زمینه نحوه تامین منابع مالی انجمن گفت: انجمن هیچ گونه بودجه دولتی ندارد و منابع مالی آن از طریق خیرین و برخی فعالیت های اقتصادی تامین می شود لذا ایجاد منابع مالی مستمر و پایدار برای انجمن جهت حمایت بیشتر از خانواده های زندانیان ملموس است.

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز تصریح کرد: کمک به معاش خانواده های زندانیان، ارایه آموزش مهارت های اساسی و سبک زندگی، آموزش های فنی حرفه ای و ایجاد زمینه اشتغال آنان، کمک های درمانی از دیگر وظایف این انجمن است. زمینه حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان یقیناً با مشارکت مردم و مسیولان فراهم خواهد شد و حل مشکلات آنان از اهداف انجمن است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واریز 13 میلیارد به حساب خانواده زندانیان تهرانی – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واریز 13 میلیارد به حساب خانواده زندانیان تهرانی – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.