واردات 500 هزار تاکسی و موتورسیکلت برقی تا 5 سال آینده – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

واردات 500 هزار تاکسی و موتورسیکلت برقی تا 5 سال آینده - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران، حسن کریمی سنجری مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صمت در گفت وگویی تلویزیونی اظهار کرد: وزارت صمت برنامه ریزی کرد که حدود 100 هزار دستگاه تاکسی برقی، 4000 دستگاه اتوبوس برقی و نزدیک به 400 هزار دستگاه موتورسیکلت برقی را بتواند در یک بازه زمانی سه تا پنج ساله وارد کشور کرده و گسترش دهد.

مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صمت، ضمن تاکید و اصرار این وزارتخانه برای واردات این وسایل نقلیه برقی توسط خودروسازان گفت: علت نیز این است که بحث انتقال فناوری اتفاق بیفتد. قرار نیست ما همیشه واردکننده باشیم؛ بنابراین ضرورت دارد که انتقال فناوری صورت گیرد. شرکت خودروساز، برای واردات خودروی برقی اقدام می کند و پس از مدتی به تدریج وارد فاز ساخت داخل خواهد شد.

به گفته مدیر طرح خودروهای برقی وزارت صنعت، معدن و تجارت، تاکسی های برقی که اخیراً در یکی از ایستگاه های مرکز شهر، رونمایی شدند، به زودی پلاک «ت» خود را دریافت می کنند و در اختیار سازمان تاکسیرانی قرار خواهند گرفت و آماده تردد در سطح شهر هستند. به محض اینکه خودروهای مربوط به ایستگاه مذکور، پلاک خود را از وزارت کشور دریافت کنند، فعالیت آن ایستگاه آغاز خواهد شد که احتمالاً این اتفاق طی هفته ای پیش رو (در اسفند ماه) رخ خواهد داد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "واردات 500 هزار تاکسی و موتورسیکلت برقی تا 5 سال آینده – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "واردات 500 هزار تاکسی و موتورسیکلت برقی تا 5 سال آینده – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.