میوه 3 میلیون تومانی در تهران!

میوه 3 میلیون تومانی در تهران!

آفتاب نیوز :

از دوران جلال و جبروت حضور «موز» لابه لای میوه های معمولی، سال هاست که می گذرد؛ و این میوه گران قیمت که زمانی نماد تجمل گرایی بود. حالا هم قیمت باقی میوه های معمولی است.

موز حالا دیگر جایش را به میوه های لاکچری ای داده؛ که شاید اسم برخی از آن ها تابه حال به گوشتان هم نخورده باشد؛ و این روز ها در برخی میوه فروشی های لوکس با قیمت های بالا به فروش می رسند. محصولاتی که غالبا اصالتشان به کشور های استوایی برمی گردد؛ و فارغ از طبع و مزه ای که دارند، سر از سبد میوه خانه های ایرانی درآورده اند.

روز های اولی که این میوه ها با قیمت های گران و کاذب وارد بازار شدند، کمتر کسی سراغ شان می رفت؛ چراکه طعم و ظاهرشان برای مردم آشنا نبود. اما رفته رفته با پرشدن پیشخوان مغازه های مرکز و شمال شهر، این میوه ها به خانه ها راه پیدا کردند و حالا پس از چند سال مشتریان خاص خود را دارند.

نکته قابل توجه این است که انحصار واردات این میوه های لاکچری از سوی عده ای خاص است که این موضوع باعث شده تا قیمت این محصولات بدون هرگونه ضابطه و تنها براساس تصمیم واردکننده تعیین شود.

به همین دلیل است که در میوه فروشی های بالای شهر قیمت یک کیلو لیچی 3 میلیون و100 هزار تومان، بلوبری کیلویی 2 میلیون تومان، آووکادو کیلویی 460هزار تومان و میوه ستاره ای یا استارفروت با قیمت کیلویی یک میلیون و700هزار تومان به فروش می رسند.

البته که این میوه ها نه به شکل کیلویی، بلکه دانه ای یا گرمی فروخته می شوند، چون کمتر کسی است که بتواند این میوه ها را با این قیمت های نجومی به صورت کیلویی خریداری کند. این در حالی است که همین میوه ها در کشور های دیگر با قیمتی به مراتب پایین تر و معمولی تر به فروش می رسند و خوراکی لاکچری هم محسوب نمی شوند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "میوه 3 میلیون تومانی در تهران!" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "میوه 3 میلیون تومانی در تهران!"، کلیک کنید.