مهارت آموزی مشکل مدرک گرایی و بیکاری را حل می کند – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

مهارت آموزی مشکل مدرک گرایی و بیکاری را حل می کند - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ایندکس ایران، اسماعیل زارعی کوشا شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش کردستان که با حضور رییس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، اظهار کرد: مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت وزارت آموزش و پرورش است و از مهمترین بخش ها و مراکز آموزش و پرورش است که با برگزاری آزمون های نهایی کار بزرگی در این دولت انجام می دهد.

وی افزود: باید آزمون های نهایی را به خوبی تبیین کرد و اهمیت آن را انعکاس داد.

استاندارد کردستان با تاکید بر کیفیت برگزاری آزمون نهایی یادآور شد: برگزاری کیفی تر آزمون های نهایی در سطح استان کردستان باید مورد توجه باشد و شورای آموزش و پرورش و شورای تامین شهرستان ها به طور ویژه برای این موضوع تشکیل جلسه دهند.

زارعی کوشا برنامه ریزی و داشتن تدابیر لازم برای تمهید مقدمات برگزاری آزمون ها در پایه های مختلف تحصیلی را خواستار شد و گفت: امنیت دانش آموزان در عرصه رقابت باید تامین شود و این مسوولیت بزرگی است که باید تمام توان و فکر خود را روی آن متمرکز کنیم.

استاندار کردستان مدرک گرایی را از مشکلات امروز جامعه دانست و عنوان کرد: در ایجاد هنرستان های مجاور صنعت در استان باید به صورت ویژه اقدامات لازم صورت گیرد تا مشکل مدرک گرایی برطرف شود.

وی اذعان کرد: بسیاری از افراد و خانواده های کردستانی دارای مدارک تحصیلی عالی هستند اما داشتن مهارت بیش از مدرک تحصیلی مهم است چرا که به کاهش بیکاری و اشتغال افراد کمک می کند.

زارعی کوشا عنوان کرد: برای رفع مشکل بیکاری باید مهارت آموزی را محور آموزش قرار دهیم و پیوندی بین آموزش و پرورش و اشتغال ایجاد کنیم.

وی خاطر نشان کرد: کشورهای مختلف نیز توجه به اهمیت مهارت آموزی را مطرح کرده اند اما کمتر عملیاتی شده و باید ما در کشور و استان خود برای یادگیری مهارت و تقویت حرفه آموزی تلاش کنیم و از تمام ظرفیت ها بهره ببریم.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مهارت آموزی مشکل مدرک گرایی و بیکاری را حل می کند – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مهارت آموزی مشکل مدرک گرایی و بیکاری را حل می کند – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.