مصرف این سه نوع چای چهره تان را 20 سال جوان می کند

مصرف این سه نوع چای چهره تان را 20 سال جوان می کند

آفتاب نیوز :

در میان دمنوش ها و چای های گیاهی، بابونه از شهرت بالایی برای درمان بیماری های پوستی برخوردار بوده و سال هاست که برای درمان خشکی پوست، ترک پوست و حتی برای درمان آکنه ها استفاده می شود. از آنجا که نوشیدن چای دارای تاثیرات مثبتی روی رنگ پوست است، محصولاتی که در آن ها چای به کار می رود، نیز می تواند برای پوست مفید باشد.

تحقیقات نشان داده است سه نوع چای می توانند نقش بسزایی در جوان سازی پوست ایفا کنند. این سه نوع چای به شرح زیر است:

چای سبز یکی از دمنوش های جوان کننده چهره

آفتاب زیاد ممکن است به پوست آسیب رسانده و باعث پیری پوست شود. تحقیقات نشان می دهد چای سبز خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد. 

«کاتچین» موجود در چای سبز التهابات پوستی ناشی از پیری را کاهش می دهد. از طرفی، این ماده پوست را از آفتاب سوختگی محافظت کرده و آثار منفی اشعه UV خورشید را روی پوست می زداید.

تجمع رادیکال های آزاد در بدن در اثر جذب بیش از حد اشعه UV سلول های سالم پوست را نابود می کند.

پلی فنول های موجود در چای ضدالتهاب بوده و توانایی بازسازی DNA را دارند و می توانند تغییرات سلولی ناشی از انباشت رادیکال های آزاد در بدن را اصلاح کنند. 

علاوه بر نوشیدن یک فنجان چای سبز در هر روز می توانید از محصولات آرایشی حاوی چای سبز نیز استفاده کنید.

چای بابونه یکی از دمنوش های جوان کننده چهره

در میان دمنوش ها و چای های گیاهی، بابونه از شهرت بالایی برای درمان بیماری های پوستی برخوردار بوده و سال هاست که برای درمان خشکی پوست، ترک پوست و حتی برای درمان آکنه ها استفاده می شود.

چای بابونه حتی برای درمان پوست های جوشدار و ملتهب نیز مفید است. این گیاه سرشار از فلاونوییدهاست که برای مهار رادیکال های آزاد ضروری است.

چای رویبوس یا چای قرمز یکی از دمنوش های جوان کننده چهره

چای رویبوس یا چای قرمز که از بوته های قرمز آفریقای جنوبی استخراج می شود، بدون کافیین است. خانم هایی که نمی خواهند کافیین بدنشان زیاد شود، می توانند از این نوشیدنی مفرح برای رطوبت دهی به پوستشان بهره ببرند.

این گیاه منبع دو ترکیب ضدالتهاب موسوم به آسپالاتین و نوتوفاگین است. البته فلاونویید های موجود در رویبوس هم خاصیت ضدالتهابی داشته و برای درمان آکنه ها بسیار مفید است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "مصرف این سه نوع چای چهره تان را 20 سال جوان می کند" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "مصرف این سه نوع چای چهره تان را 20 سال جوان می کند"، کلیک کنید.