لزوم فرهنگ سازی برای رشد جمعیت و فرزندآوری – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

لزوم فرهنگ سازی برای رشد جمعیت و فرزندآوری - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ایندکس ایران، زهرا یعقوب نژاد ظهر شنبه همزمان با هفته ملی جمعیت در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن ابراز امیدواری به تلاش ها در راستای مساله جوان سازی اظهار کرد: مساله جمعیت با نزدیک شدن به آموزه های دینی و فرهنگ سازی عمومی دست به دست خواهد آمد.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گیلان با اشاره به اهمیت توجه به مساله جمعیت به عنوان یکی از مسایل مهم استان ادامه داد: خانواده، نخستین نهاد اجتماعی است که به عنوان بنیادی ترین رکن جامعه ایرانی تلقی می شود.

وی با بیان اینکه با برداشته شدن موانع زیرساختی، تشویق به فرزندآوری محقق می شود، گفت: جمعیتی که به سمت پیری می رود، پیشرفت و توانمندی خاصی نخواهد داشت؛ در سطح جوانی جمعیت باید فرهنگ سازی صورت بگیرد.

یعقوب نژاد با اشاره به اینکه رسانه ها نقش مهمی در ترویج تحقق سیاست جوانی جمعیت دارند، تصریح کرد: اصحاب رسانه که در راستای روشنگری و تبیین می توانند با ترغیب و تشویق در راستای حمایت از نهاد خانواده و جوانی جمعیت و نیز حمایت از فرزند آوری به عنوان یک مساله مهم و حیاتی نقش محوری و تاثیرگذار ایفا کنند.

وی با اشاره به اجرای سه طرح جوانی جمعیت در استان افزود: طرح تحول آفرین «فتان»، مشاوره خانواده محله محور با رویکرد ایرانی اسلامی و با هدف بهبود و مدیریت آسیب های اجتماعی، افزایش آگاهی عمومی و تلاش در راستای استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی در راستای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی و طرح جامع آموزش و تربیت کنشگران جمعیتی در استان در دست اجرا قرار دارد.

یعقوب نژاد به بیمه رایگان زنان خانه دار روستایی و عشایری اشاره کرد و ادامه داد: حدود 3200 نفر از زنان روستایی و عشایری برای قرار گرفتن در پوشش بیمه ای شناسایی شده اند ضمن اینکه حق بیمه زنان غیر شاغل دارای سه فرزند و بیشتر از سوی دولت کامل پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه به جای شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» که در گذشته ها مطرح می شد اکنون باید شعار «فرزندان سرمایه های زندگی هستند» مطرح شود، اضافه کرد: فرهنگ سازی موضوع جوانی جمعیت و فرزند آوری مهم بوده و رسانه ها در این موضوع نقش موثری دارند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "لزوم فرهنگ سازی برای رشد جمعیت و فرزندآوری – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "لزوم فرهنگ سازی برای رشد جمعیت و فرزندآوری – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.