فینال یورو 2012 در مرحله گروهی!

فینال یورو 2012 در مرحله گروهی!

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران؛ وقتی لوییس دلافوئنته تیمش را برای بازی ورزشگاه المپیک برلین مقابل کرواسی به زمین فرستاد، تصور نمی‌کرد با سه گل برتری برای استراحت بین دو نیمه به رختکن برگردند. آلوارو موراتا، فابین رویس و دنی کارواخال گل زدند، اولی در 15 بازی در تورنمنت‌های بزرگ آمار گلش دورقمی شد و سومی مسن‌ترین گلزن تاریخ اسپانیا در یورو شد. لامینه یامال 16 ساله و جوانترین بازیکن تاریخ یورو هم در ترکیبشان بود که سازنده گل سوم شد. اونای سیمون هم یک پنالتی گرفت تا اسپانیا از همان بازی اول چهره یک مدعی به خود بگیرد. قهرمان سال‌های 1964، 2008 و 2012 در 11 بازی رسمی زیر نظر دلافوئنته تنها یک باخت داشته و هفت بازی آخرش را برده که بهترین روند تیم بعد از سال 2017 است ضمن اینکه نتایج اخیر برابر حریف بعدی‌شان در گروه مرگ کاملاً مثبت بوده. لاروخا دو بار پیاپی در نیمه‌نهایی لیگ ملت‌های اروپا ایتالیا را شکست داده و در رقابت‌های سال گذشته به قهرمانی رسید اما هرگز سه پیروزی متوالی برابر آتزوری به دست نیاورده.

اگرچه رقیب ایبریایی این اواخر دست بالا داشته اما ایتالیا سه سال قبل در نیمه‌نهایی یورو در ضربات پنالتی آنها را شکست داد و در نهایت به قهرمانی رسید. بعد از باخت به لاروخا در خرداد سال گذشته، تیم تغییرشکل داده آتزوری تنها در یکی از 12 بازی بعدی‌اش باخت و هشت بازی را برد. لوچانو اسپالتی شوق و اراده تازه‌ای به تیم اضافه کرده که زیر نظر مانچینی رو به افول داشت. ایتالیا دفاع از عنوان قهرمانی را به بدترین شکل شروع کرد و سریعترین گل تاریخ یورو را از آلبانی خورد اما خودش را جمع‌وجور کرد و حداکثر امتیازات را از بازی اولش گرفت. آلساندرو باستونی و نیکولو بارلا دو اینتری تیم ایتالیا دروازه آلبانی را باز کردند. ایتالیا آخرین بار هشت سال پیش مقابل ایرلندجنوبی باخته و بعد از برد 2 بر صفر مقابل اسپانیا در یک‌هشتم نهایی یورو 2016 ده بازی متوالی است که در یورو نباخته. ایتالیا را از جمله مدعیان جدی قهرمانی ندانسته‌اند اما اگر آنها می‌خواهند دومین تیم تاریخ یورو باشند که دو دوره متوالی به قهرمانی می‌رسد برای مبارزه قهرمانی باید حریف امشب را از پیش‌رو بردارند.

ترکیب احتمالی
اسپانیا: سیمون؛ کارواخال، لی نورماند، ناچو، کوکوریا؛ پدری، رودری، رویس؛ یامال، موراتا، ویلیامز
ایتالیا: دوناروما؛ دی لورنزو، باستونی، کالافیوری، دی مارکو؛ ژرژینیو، بارلا؛ فراتزی، پلگرینی، کیزا؛ اسکاماکا

257 251

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فینال یورو 2012 در مرحله گروهی!" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فینال یورو 2012 در مرحله گروهی!"، کلیک کنید.