فرار 55 میلیارد دلار سرمایه گذاری نفتی از کانادا

فرار 55 میلیارد دلار سرمایه گذاری نفتی از کانادا

اگر دولت فدرال کانادا، مقررات سخت گیرانه در خصوص انتشار آلایندگی را از سال 2030 اجرا کند، صنعت نفت و گاز کانادا ممکن است 55 میلیارد دلار آمریکا (75 میلیارد دلار کانادا) سرمایه گذاری بالادستی را تا سال 2035 از دست بدهد.

به گزارش ایندکس ایران، دولت فدرال کانادا در پایان سال 2023، چارچوب لایحه ای را برای معرفی سقف انتشار آلایندگی در بخش نفت و گاز معرفی کرد تا آلایندگی این بخش را کاهش دهد.

این برنامه، سقف آلایندگی 2030 را در 35 تا 38 درصد پایین سطح سال 2019 پیشنهاد می کند. صنعت نفت و گاز و استان تولیدکننده نفت آلبرتا، از این پیشنهاد انتقاد و اعلام کرد مقررات مذکور، در واقع تولید نفت و گاز را محدود خواهد کرد.

گزارش هفته جاری نشان داد در سناریوی وضعیت استرس، با تولید تحت سقف آلایندگی 40 درصد از سال 2030،  بخش نفت و گاز، 55 میلیارد دلار آمریکا را در سرمایه گذاری بالادستی بین سال 2024 تا 2035 از دست خواهد داد. سرمایه گذاری بالادستی بسیار کمتر، به 181 میلیارد دلار آمریکا مشارکت کمتر در تولید ناخالص داخلی بین سال 2024 تا 2035  منجر خواهد شد.

لیزا بیتون، مدیرعامل و رییس انجمن تولیدکننده نفت کانادایی اظهار کرد: سقف و سیستم جدید تجارت آلایندگی، به جای حمایت از کاهش آلایندگی در فعالیت های بالادستی، به هزینه ها و ابهامات اضافه کرده و باعث سرکوب سرمایه گذاری شده و تولیدکنندگان را مجبور می کند تولیدشان را برای رعایت سقف آلایندگی، کاهش دهند. کاهش صادرات نفت و گاز کانادا، توسط کشورهای دیگر که ممکن است استانداردهای آلایندگی و محیط زیستی مشابه کانادا را نداشته باشند، جبران خواهد شد.

دانیل اسمیت، نخست وزیر آلبرتا، در این خصوص اظهارنظر کرد و در بیانیه مشترک با ربکار شولز، وزیر محیط زیست و مناطق حفاظت شده و برایان جین، وزیر انرژی و مواد معدنی، گفت: زمان لغو این سقف قیمت فرا رسیده است. طرح بی مبالات اوتاوا، نه تنها مشاغل آلبرتا بلکه آینده اقتصادی کانادا را تهدید می کند. میلیاردها دلار سرمایه گذاری نابود خواهد شد، پس انداز بازنشستگی به خطر می افتد و خانواده ها تحت فشار قرار می گیرند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، ما می توانیم آلایندگی را کاهش دهیم و از یک اقتصاد پررونق برخوردار شویم اما به شرط این که اوتاوا، سقف پیشنهادی برای آلایندگی نفت و گاز را رها کند.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "فرار 55 میلیارد دلار سرمایه گذاری نفتی از کانادا" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "فرار 55 میلیارد دلار سرمایه گذاری نفتی از کانادا"، کلیک کنید.