عکس | نمایش عظمت و زیبایی زمین هنگام بازگشت از فضا

به گزارش ایندکس ایران، این فضانورد هنوز مشخص نیست که از چه دوربینی برای ثبت این تصاویر استفاده کرده است اما ناسا در حال به روزرسانی تجهیزات دوربین ISS خود از بدنه های DSLR قدیمی به دوربین های نیکون Z9 بدون آینه است.

عکس | نمایش عظمت و زیبایی زمین هنگام بازگشت از فضا

بر اساس گزارش ایندکس ایران، ایستگاه فضایی بین المللی (International Space Station) که معمولاً با مخفف نام انگلیسی آن یعنی ISS نامیده می شود یک ایستگاه فضایی است که با مشارکت بیش از 15 کشور ساخته شده است و محل زندگی فضانوردان همچنین یک آزمایشگاه علمی است و این ایستگاه فضایی در مدار زمین و در ارتفاع 350 کیلومتری از سطح زمین در حرکت است؛ سرعت ایستگاه فضایی بین المللی در مدار معادل 27٬700 کیلومتر بر ساعت است که به این ترتیب روزی 15 بار به دور سیاره زمین گردش می کند.

بیشتر بخش های اصلی این ایستگاه فضایی پیش از سال 2015 ساخته و در این سال چند بخش جدید به آن افزوده شد و بعد از تکمیل، ایستگاه فضایی بین المللی 450 تُن وزن دارد و 1200 متر مکعب فضای کار، پژوهش و زندگی برای فضانوردان فراهم آورده است همچنین ایستگاه فضایی بین المللی در شب به صورت ستاره ای متحرک با چشم غیرمسلح قابل رویت است.

ایستگاه فضایی بین المللی محصول همکاری مشترک سازمان ناسا، سازمان فضایی روسیه، سازمان فضایی اروپا، سازمان فضایی ژاپن و سازمان فضایی کانادا است؛ سازمان فضایی برزیل از طریق همکاری با ناسا با این برنامه مشارکت می کند؛ سازمان فضایی ایتالیا هم به عنوان یک عضو فعال در سازمان فضایی اروپا و هم به طور مستقل در برنامه ایستگاه فضایی مشارکت می کند؛ سازمان فضایی چین نیز علاقه خود را برای پیوستن به جمع مشارکت کنندگان، به ویژه از طریق همکاری با سازمان فضایی روسیه اعلام داشته است.

عکس | نمایش عظمت و زیبایی زمین هنگام بازگشت از فضا

5858

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "عکس | نمایش عظمت و زیبایی زمین هنگام بازگشت از فضا" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "عکس | نمایش عظمت و زیبایی زمین هنگام بازگشت از فضا"، کلیک کنید.