طلای جهانی به دلار نرسید

طلای جهانی به دلار نرسید

قیمت جهانی طلا امروز چهارشنبه (12 ژوین) تحت تاثیر تقویت دلار آمریکا کاهش یافت، زیرا سرمایه گذاران منتظر داده های کلیدی تورم ایالات متحده و پیش بینی های به روز شده نرخ بهره فدرال رزرو بودند.

به گزارش ایندکس ایران، هر اونس طلا با 0.2 درصد کاهش به 2311 دلار و 80 سنت رسید. قیمت طلای آمریکا با 0.1 درصد افزایش به 2328 دلار و 80 سنت رسید.

دلار آمریکا 0.1 درصد افزایش یافت که باعث شد شمش با قیمت دلار برای سایر دارندگان ارز جذابیت کمتری داشته باشد، در حالی که بازده اوراق قرضه 10 ساله آمریکا نیز افزایش یافت.

گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) داده اصلی بعدی خواهد بود که انتظارات فدرال رزرو را افزایش می دهد. سیاستگذاران فدرال رزرو پس از پایان نشست دو روزه خود، پیش بینی های اقتصادی و نرخ بهره خود را به روز خواهند کرد.

پیش بینی های اقتصادی به روز شده مقامات فدرال رزرو در این هفته انتظار می رود کاهش کمتری نرخ بهره را نسبت به پیش بینی سیاست گذاران سه ماه پیش نشان دهد. نرخ بهره پایین تر، هزینه فرصت نگهداری شمش بدون بازده را کاهش می دهد.

مقامات اظهار کردند علیرغم اینکه قیمت ها نزدیک به رکوردی که در ماه مه به آن دست یافت، تقاضا برای طلا در آسیا در حال افزایش است، زیرا خریداران طلا را برای محافظت در برابر عدم اطمینان ژیوپلیتیک و اقتصادی به دست می آورند.

بر اساس گزارش رویترز، نقره با 0.2 درصد افزایش به 29.33 دلار در هر اونس رسید، پلاتین 0.8 درصد افزایش به 959.10 دلار آمریکا و پالادیوم با یک درصد افزایش به 892.45 دلار رسید.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "طلای جهانی به دلار نرسید" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "طلای جهانی به دلار نرسید"، کلیک کنید.