ضرورت جذب نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنعت نفت

ضرورت جذب نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنعت نفت

برنامه بازدید از آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی پژوهشگاه صنعت نفت استان تهران به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

به گزارش ایندکس ایران، جمعی از نخبگان و مستعدان رشته‌های مهندسی نفت، انرژی، شیمی و پلیمر ضمن بازدید از پژوهشگاه صنعت نفت، با مسؤولان آن مجموعه و همچنین نمایندگان معاونت مهندسی وزارت نفت درباره مسائل حوزه نفت، دستاوردها و چالش‌های این صنعت گفت‌وگو کردند.

در این برنامه با اشاره به نقش مهم صنعت نفت در درآمدهای ارزی کشور و بهبود شاخص‌های اقتصادی از جمله اشتغال، صادرات، بر اثر تولیدات نفتی در تولید به‌ویژه در صنایع پایین‌دستی و نقش مهم فرآورده‌های نفتی در چرخش بهتر تولید و صنعت تأکید شد.

حمایت از ایده و طرح‌های جامعه نخبگان در حوزه نفت و صنایع وابسته، تسهیل انجام امور آزمایشگاهی و تحقیقاتی برای متخصصان نخبه، ایجاد بستر مناسب به‌منظور جذب و همکاری نخبگان و مستعدان در شرکت‌های دانش‌بنیان و دستگاه‌های حوزه صنعت نفت از اهم موضوعاتی بود که در این برنامه مورد تأکید قرار گرفت.

در ادامه، شرکت‌کنندگان از آزمایشگاه‌های پردیس بالادستی از جمله آزمایشگاه سنگ، واحد تولید و تست سیمان سبک، سوله‌های پردیس پایین‌دستی شامل سوله تولید کانه سوزنی، سامانه تولید افزایه سبک‌ساز سیمان، واحد طراحی و ساخت پلاگ‌های سیمانکاری در چاه‌های عمیق، سوله تولید اکسیدهای نانو ساختار و تولید نانو لوله‌های کربنی بازدید کردند.

در این برنامه، عظیم کلانتری؛ رئیس پژوهشگاه صنعت نفت؛ محمد عنایت‌زاده؛ معاون نظارت و ارزیابی عملکرد اداره‌کل امور پژوهش معاونت مهندسی وزارت نفت و مجتبی انصاری؛ معاون بنیاد نخبگان استان تهران حضور داشتند.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ضرورت جذب نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنعت نفت" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ضرورت جذب نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنعت نفت"، کلیک کنید.