صعود 4 تکواندوکار ایران به فینال قهرمانی آسیا/ مصاف برخورداری و یزدانی برای طلای آسیا

صعود 4 تکواندوکار ایران به فینال قهرمانی آسیا/ مصاف برخورداری و یزدانی برای طلای آسیا

مهدی حاجی موسایی در 58- محمدحسین یزدانی و مهران برخورداری در 87- و ملیکا میرحسینی در وزن 73- کیلوگرم راهی دیدار فینال تکواندوی قهرمانی آسیا شدند و ابوالفضل زندی نیز به مدال برنز رسید.

به گزارش ایندکس ایران، در ادامه رقابت های تکواندوی قهرمانی آسیا 2024 در ویتنام، ابوالفضل زندی نماینده وزن 58- کیلوگرم ایران در دور نخست مقابل پوتی از مالزی با نتیجه 2 بر یک به برتری رسید. وی سپس تامیرلان از قزاقستان را در 2 راند از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد.

مهدی حاجی موسایی دیگر نماینده ایران در این وزن نیز پس از استراحت در دور نخست، حریف خود از عربستان سعودی را در 2 راند شکست داد، سپس مقابل نماینده فیلیپین 2 بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. حاجی موسایی در مرحله نیمه نهایی مقابل ابوالفضل زندی دیگر نماینده ایران در این وزن به برتری رسید و راهی فینال شد. زندی نیز به مدال برنز دست یافت.

در وزن 74- کیلوگرم، امیرسینا بختیاری در دور نخست احمد المولد از عربستان را در 2 راند شکست داد اما در دومین مبارزه مقابل نجم الدین از ازبکستان 2 بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

محمدحسین یزدانی در وزن 87- کیلوگرم، ابتدا در 2 راند کابلان از قزاقستان را برد، سپس مقابل کانگ سانگ هیون دارنده مدال طلای جهان 2023 از کره جنوبی در 2 راند و با نتایح 5 بر 3 و 10 بر 6 به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز برابر نماینده اردن صاحب برتری شد و به فینال رسید.

مهران برخورداری دیگر نماینده ایران در این وزن که در المپیک پاریس نیز به میدان می رود، در دور نخست مقابل لیانگ چن از چین تایپه در 2 راند و با نتایج 7 بر صفر و 7 بر 4 به برتری رسید. وی سپس رافالوویچ از ازبکستان را 2 بر یک از پیش رو برداشت و راهی نیمه نهایی شد. برخورداری در این مرحله نیز منگ از چین را 2 بر صفر شکست داد تا حریف یزدانی در دیدار فینال شود.

در بخش زنان نیز ملیکا میرحسینی در وزن 73- کیلوگرم با شکست رقبای خود از ویتنام و ازبکستان راهی فینال شد.

پیش از این مبینا نعمت زاده نماینده وزن 49- کیلوگرم ایران و یکی از 2 تکواندوکار تیم بانوان ایران در المپیک پاریس، در دور نخست مقابل مانگین از فیلیپین در 2 راند به برتری رسید اما در دومین مبارزه و در مرحله یک چهارم نهایی برابر ترانگ از ویتنام با نتیجه 2 بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

الهام حقیقی در وزن 62- کیلوگرم نیز ابتدا حریف خود از اندونزی را از پیش رو برداشت اما در یک چهارم نهایی مقابل سادیکووا از ازبکستان 2 بر صفر و با نتایج 12 بر صفر و 15 بر 2 شکست خورد و حذف شد.

دیروز پنج شنبه نیز ناهید کیانی چهره شاخص تکواندوی ایران و نماینده ایران در المپیک پاریس در همان دور نخست حذف شد.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "صعود 4 تکواندوکار ایران به فینال قهرمانی آسیا/ مصاف برخورداری و یزدانی برای طلای آسیا" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "صعود 4 تکواندوکار ایران به فینال قهرمانی آسیا/ مصاف برخورداری و یزدانی برای طلای آسیا"، کلیک کنید.