شیب داوطلبان ورود به دانشگاه در رشته های علوم انسانی بالاست/ کشور با خطر کمبود تکنسین مواجه است

عمادی:

شیب داوطلبان ورود به دانشگاه در رشته های علوم انسانی بالاست کشور با خطر کمبود تکنسین مواجه است

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد هشدار داد که شیب داوطلبان ورود به دانشگاه در رشته های علوم انسانی بسیار زیاد شده و این تهدیدی برای کشور است، چراکه این موضوع بیانگر کمبود مهندس و تکنیسین در آینده خواهد بود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران، جلیل عمادی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد در نشست هم اندیشی این دانشگاه با مسیولان و مدیران دوره متوسطه آموزش و پرورش شهرستان برخوار گفت: فرآیند های صحیح استعدادیابی در دوران مدرسه، منجر به شکوفا شدن استعداد های نسل جوان در دانشگاه خواهد شد.

وی عنوان کرد: هدایت درست و استعدادیابی های اصولی دانش آموزان در پایه های تحصیلی مدارس، این امکان را به دانش آموز خواهد داد تا بر اساس علاقه مندی ها و استعداد های خود بهترین تصمیم را در انتخاب رشته و ورود به دانشگاه داشته باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد خاطرنشان کرد: این دانشگاه با وجود زیرساخت های بسیار مناسب آموزشی و پژوهشی و همینطور وجود هسته های فناور مرکز رشد، ظرفیت بسیار خوبی برای جویندگان علم، دانش و پژوهش به خصوص داوطلبین شهرستان برخوار است.

شیب داوطلبان ورود به دانشگاه در رشته های علوم انسانی بالاست/ خطر کمبود تکنسین در آینده نزدیک

عمادی با تشریح طرح پویش افزود: دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد طرح پویش شرایط بسیار مناسبی را برای دانشجویان فراهم کرده تا با ورود به دانشگاه آزاد و استفاده از این طرح، علاوه بر رها شدن از دغدغه شهریه، مهارت های عملی مورد نیاز رشته خود را نیز فرا گرفته و برای ورود به عرصه اشتغال آماده شود.

وی تبیین کرد: امسال شاهد هستیم شیب داوطلبین ورود به دانشگاه در رشته های علوم انسانی بسیار زیاد شده و این تهدیدی برای کشور است، چراکه این موضوع بیانگر کمبود مهندس و تکنیسین در آینده خواهد بود و نیاز است مسیولان توجه جدی به این موضوع داشته باشند.

به گزارش ایندکس ایران، در پایان این نشست مسیولان و مدیران آموزش و پرورش شهرستان برخوار از قسمت های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد بازدید و از نزدیک با امکانات این دانشگاه بیش از پیش آشنا شدند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "شیب داوطلبان ورود به دانشگاه در رشته های علوم انسانی بالاست/ کشور با خطر کمبود تکنسین مواجه است" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "شیب داوطلبان ورود به دانشگاه در رشته های علوم انسانی بالاست/ کشور با خطر کمبود تکنسین مواجه است"، کلیک کنید.