«شهید رییسی» اعتقاد عملی به گفتمان امام راحل داشتند – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

«شهید رییسی» اعتقاد عملی به گفتمان امام راحل داشتند - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار ایندکس ایران، حجت الاسلام محمد امین نقدی بعد از ظهر یکشنبه در مراسمی به مناسبت سی و پنجمین سالگرد عروج معمار کبیر انقلاب اسلامی در کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و با حضور مسوولان و کارکنان ادارات با اشاره به در پیش بودن سالروز رحلت امام خمینی (ره) و با یادآوری اینکه آثار و برکات بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی امروز قابل مشاهده است، اظهار کرد: مردم ایران اسلامی به معنای واقعی کلمه در روز 14 خرداد ماه سال 1368 داغدار و عزادار رهبر فقید انقلاب اسلامی شدند.

وی با اشاره به اینکه در وصیت نامه امام راحل به وضوح آرامش موج می زد و همین آرامش سبب شد تا کشور بعد از رحلت ایشان از مسیر اصلی خود خارج نشود، افزود: این در حالی است که دشمنان انقلاب اسلامی آن زمان از رحلت ایشان شاد بودند و می پنداشتند که 14 خرداد پایان انقلاب اسلامی خواهد بود اما این گونه نشد.

وی با تاکید بر اینکه یکی از وظایف مهمی که امروز بر عهده همه ما است، حفظ درخت تنومند انقلاب اسلامی بعد از رحلت امام خمینی (ره) به عنوان ریشه این درخت است، ادامه داد: خط و مکتبی که امام راحل برای ما ترسیم کرد، خط اسلام بود و امروز بعد از گذشته 35 سال از رحلت ایشان، شاهد آثار و برکات آن هستیم.

نقدی بیان کرد: در طول تاریخ آیات و مصادیق فراوانی آمده از صحابه پیامبر اکرم (ص) گرفته تا سایر بزرگ مردانی که در طول تاریخ این مسیر روشن و نورانی پیامبر و اهل بیت (ع) را ادامه داده اند و یک مصداق بارز و نمونه آشکار آن شخص مقام معظم رهبری است.

امام جمعه فومن افزود: از حیث «اشداء علی الکفار» گاهی حرف های شنیده می شود مبنی بر کوتاه آمدن، گفتگو و همراهی با دشمن اما چنین چیزی با منطق قرآن سازگاری ندارد و مقام معظم رهبری نیز بیان فرموده اند که هزینه مقاومت به مراتب کمتر از هزینه تسلیم شدن است و برای قاطعیت در برابر دشمن نیاز به اقتدار است و ایشان همواره بر اقتدار نظام اسلامی تاکید داشتند از جمله اقتدار علمی، دفاعی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی که در برخی عرصه های علمی و دفاعی پیشرفت های خوبی داشتیم و این ها عامل اقتدار نظام است و به گونه ای این اقتدار برای دشمن ثابت شده و می داند که با برخورد نظامی قادر به مقابله با نظام اسلامی نخواهند بود.

امام جمعه فومن در ادامه ضمن تسلیت شهادت رییس جمهور و همراهان ایشان در سانحه هوایی، یکی از ویژگی های بارز شهید آیت الله رییسی را اعتقاد عملی به گفتمان امام خمینی (ره) عنوان کرد و گفت: مردم امروز از نظام مقدس جمهوری اسلامی، رییس جمهوری می خواهند که به گفتمان امام راحل قلبی و عملی پایبند باشد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "«شهید رییسی» اعتقاد عملی به گفتمان امام راحل داشتند – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "«شهید رییسی» اعتقاد عملی به گفتمان امام راحل داشتند – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.