سقوط آزاد رهبر بازار رمزارز نزدیک است؟/ عکس

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران، به طور معمول روند قیمتی بیت کوین با گذشت چندین ماه از هاوینگ صعودی می شود؛ با این حال فعالان بازار پیش بینی می کنند که نوسانات قیمتی بیت کوین در هاوینگ اخیر با گذشته متفاوت باشد.

در نتیجه هاوینگ بیت کوین، مقدار بیت کوین در گردش حتی کمیاب تر می شود و افزایش تقاضا را در بین سرمایه گذاران رقم می زند؛ گفتنی است که تعداد محدودی بیت کوین وجود دارد و تنها حداکثر 21 میلیون سکه برای همیشه در گردش است.

با هاوینگ اخیر، تا به امروز بیت کوین سه رویداد هاوینگ را تجربه کرده است؛ آخرین این رویداد در تاریخ 11 مه 2020 اتفاق افتاد و موارد قبلی به ترتیب در 9 جولای 2016 و 28 نوامبر 2012 رخ دادند. رویداد هاوینگ از قبل در نرم افزار بلاک چین بیت کوین برنامه ریزی شده اند و معمولاً در هر 210.000 بلاک استخراج شده یک بار اتفاق می افتد و به دلیل نامشخص بودن مدت زمان استخراج 210.000 بلاک بعدی، پیش بینی تاریخ دقیق هاوینگ بعدی بسیار دشوار است. با این حال، بر اساس میانگین مدت زمانی که معمولاً برای استخراج یک بلوک طول می کشد، می توان تخمین تقریبی را انجام داد.

بیت کوین تا زیر 60هزار دلار پایین می آید

قیمت بیت کوین پس از پایان فرایند هاوینگ آرامش نسبی را تجربه خواهد کرد و با قرار گرفتن در وضعیت «*شایعه را بخر، اخبار را بفروش» تغییری چشمگیر در وضعیت بازار ایجاد می شود و ممکن است قیمت بیت کوین با خطر اصلاح تا 60هزار دلار و یا حتی کمتر مواجه شود. قیمت بیت کوین می تواند برای آزمایش حمایت 59.530 دلار به زیر 60.000 دلار کاهش یابد یا تا آستانه 50420 دلار پایین بیاید.

*شایعه را بخر، خبر را بفروش (Buy The Rumor Sell The News) یک اصطلاح و استراتژی شناخته شده در حوزه ترید و معامله ارز دیجیتال است. به این معنا که اگر اخبار خوبی در راه است، قیمت رمز ارز مورد نظر پیش از وقوع آن خبر و نه لزوما بعد از آن، افزایش خواهد یافت. به همین خاطر، با انتشار شایعه های مثبت، قیمت یک ارز دیجیتال افزایش می یابد و در هنگام به حقیقت پیوستن آن، معامله گران زیادی در بازار وجود خواهد داشت که منتظر «فروش خبر» هستند. این امر بازاری را به بار می آورد که حتی اخبار بزرگ هم ناامیدکننده خواهند بود، چراکه دیگر کسی به دنبال سرمایه گذاری بیشتر نیست.

در لحظه نگارش این گزارش هر عدد بیت کوین 63 هزار و 670 دلار قیمت خورده است.

سقوط آزاد رهبر بازار رمزارز نزدیک است؟/ عکس

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "سقوط آزاد رهبر بازار رمزارز نزدیک است؟/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "سقوط آزاد رهبر بازار رمزارز نزدیک است؟/ عکس"، کلیک کنید.