ساخت هتل در بوستان های تهران، هنوز قطعی نیست

نظری در گفت وگو با ایندکس ایران خبر داد:

ساخت هتل در بوستان های تهران، هنوز قطعی نیست

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری تهران گفت: کار ساخت هتل در بوستان های جنگلی شهر تهران بیشتر در مرحله مطالعه است و اگر مطالعات کامل و در نهایت تصویب شود، با توجه به اینکه مصوبه شورای اسلامی شهر تهران را هم داریم قابل اجرا خواهد بود.

حسین نظری معاون امور محیط زیست و خدمات شهری شهرداری تهران، در گفت وگو با خبرنگار گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران، در خصوص ساخت هتل در برخی از بوستان های جنگلی شهر تهران، اظهار کرد: من مصوبه مربوط به این مسیله را دقیقا به یاد ندارم، اما یک مصوبه ای از شورای اسلامی شهر تهران در این مورد داریم که کار ساخت 5 هتل را از بعد گردشگری و از بعد پوشش حوزه بوم گردی در بعضی از بوستان ها مطالعه و ارایه شود.

نظری تاکید کرد: کار ساخت هتل در بوستان های جنگلی شهر تهران بیشتر در مرحله مطالعه است و اگر مطالعات کامل و در نهایت تصویب شود، با توجه به اینکه مصوبه شورای اسلامی شهر تهران را داریم قابل اجرا خواهد بود و زمان ساخت و اینکه هتل ها در کدام بوستان ها ساخته می شوند، هنوز قطعی نشده است.

ادامه افزایش مراکز میوه و تره بار در سال جاری

وی گفت: از سال 1399 تا پایان سال 1402 ما 53 مرکز میوه و تره بار به شمار مراکز تهران اضافه کردیم و آمار این مراکز به بیش از 200 مرکز رسید.

نظری اضافه کرد: موضوع افزایش مراکز میوه و تره بار کماکان ادامه دارد و اگر مناطق مختلف تهران زمین مناسب برای ایجاد بازار میوه و تره بار داشته باشند اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در سایر مناطق چندین مرکز جدید میوه و تره بار ایجاد خواهد شد و وقتی بحث تملک حل شود ما آمادگی ایجاد تره بار را داریم و صرفا بحث تملک مطرح است که مناطق بتوانند انجام بدهند و می دانید که موضوع زمین در شهر تهران بحث خودش را دارد.

نظری در ادامه یادآور شد: تفاوت قیمت و کیفیت میوه های مراکز میوه و تره بار روی چند میوه که از طرف مردم پر مصرف و اساسی مثل سیب، پرتقال، سیب زمینی، پیاز، گوجه، خیار و … است مطرح بوده و قیمت این کالاها از بازار پایین تر عرضه می شود.

عملکرد متفاوت برخی مدیران مراکز میوه و تره بار

وی همچنین تاکید کرد: اگر مردم شکایتی از بازارهای میوه و تره بار دارند، با سامانه 137 تماس بگیرند و یا به طور مکتوب برای من بنویسند و به من بدهند و بنده هم رسیدگی می کنم.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری تهران اضافه کرد: برخی از بازارهای ما خیلی نمره خوبی در کیفیت و قیمت میوه ها در مقایسه با سایر مراکز دارند و این بخاطر این است که ممکن است مدیران ما و نحوه عملکرد آن ها هم متفاوت باشد و این هم باید مدنظر باشد.

نظری همچنین تصریح کرد: فراموش نکنید که ما چون میوه های مراکز میوه و تره بار شهرداری را به طور مستقیم از خود کشاورزها خریداری می کنیم، از هیچ مواد نگهدارنده یا واکسی برای میوه ها که بعضی وقتها انجام می شود استفاده نمی کنیم و ما اصلا این قبیل میوه ها را عرضه نمی کنیم و خود این موضوعات روی کیفیت میوه های ما اثر می گذارند.

وی یادآور شد: قبلا برنامه ای برای افزایش شمار مراکز میوه و تره بار انجام شد و چون تملک زمین مو د نیاز رخ نداده بود، نتوانستیم طبق آن برنامه پیش برویم و در حال حاضر برنامه جدید ما اعلام شده است و مناطقی که به ترتیب دارند مشکل تملک زمین را حل می کنند، با شناسایی دوستان ما در تره بار باید دید که چند تا از زمین ها صد در صد تملک شده و پس از بررسی عدد و رقم نهایی را اعلام کنیم.

افزایش سرانه فضای سبز مناطق کم برخوردار در سال جاری

وی اضافه کرد: در سال جاری یک تعداد بوستان مادر و کودک جدید در تهران ایجاد می شوند و بحث تملک باغات را مناطقی که فضای سبز کم برخورداری دارند و سطح سرانه فضای سبز پایین تر بوده و محرومیت سرانه داریم، امسال انجام خواهد شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران تصریح کرد: آنچه که بیشتر می شود در خصوص افزایش سرانه فضای سبز تهران به آن اشاره کرد این است که در بحث کمربند سبز شهر تهران ما ان شاالله بیش از سال قبل که 2000 هکتار به این سرانه اضافه شد، را به مجموع کمربند سبز تهران اضافه خواهیم کرد که از 50000 هکتاری که در برنامه چهارم داشتیم عبور خواهیم کرد.

نظری تاکید کرد: با توجه به اینکه مسیله حفظ فضای سبز در کاهش آلودگی هوای پایتخت اهمیت بسیار زیادی دارد، در موضوع آبیاری این فضاها هم از آبیاری مکانیزه و زیر سطحی و سایر روشهای به صرفه و مدرن استفاده خواهیم کرد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "ساخت هتل در بوستان های تهران، هنوز قطعی نیست" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "ساخت هتل در بوستان های تهران، هنوز قطعی نیست"، کلیک کنید.