زایران راهی «مشاعر» شدند – ایندکس ایران

زایران با خروج از صحرای عرفات، برای وقوف در مشاعر آماده می شوند.

به گزارش ایندکس ایران، از نظر فقها، حج دارای ارکان احرام بستن،  طواف کردن،  وقوف در عرفات،  وقوف در مشعرالحرام و سعی صفا و مروه و طواف کعبه است. اینک زایران با پایان وقوف در عرفات، آماده انجام رکن دیگری از حج می شوند.

ده ها هزار زایر امشب را پیاده و یا با اتوبوس از عرفات تا مزدلفه و سپس منا طی طریق می کنند.

انتقال بیشتر زایران از عرفات به مشعرالحرام با اتوبوس های نقل ترددی انجام می شود. این اتوبوس ها زایران ایرانی را در چند مرحله از عرفات به مشعرالحرام منتقل می کنند.

زایران راهی «مشاعر» شدند

استفاده از نقل ترددی و با تدابیر اندیشیده شده با اولویت به بانوان و زایران وقوف اضطراری اختصاص دارد. این اقدام به کاهش مشکلات انتقال زایران منجر شده است.

تکاپو و تلاش برای رسیدن به مشعرالحرام، همراه با سیل جمعیتی که در مکانی مشخص گردهم می آیند، یکی از زیباترین و بیاد ماندنی. ترین لحظاتی است که تجربه می شود. حاجی باید شب را در صحرایی بدون چادر و زیرانداز تا صبح بگذراند و به نیایش بپردازد.

زایران راهی «مشاعر» شدند

حجاج  میان اذان صبح تا طلوع آفتاب را در مشعر می مانند و هنگام طلوع آفتاب، با پای پیاده و یا سوار بر وسایل نقلیه با گذر از مسیر مشعر، به وادی (کم عرض) مُحسِّر می رسند و از آنجا وارد منا می شوند.

برای آگاهی زایران، ابتدا و انتهای عرفات، ابتدا و انتهای مزدلفه و ابتدای منا با تابلوهای بزرگی مشخص شده است. زایران کاروان های ایرانی پس از رسیدن به منا، به چادرها برده و آماده می شوند تا طبق برنامه و جدول زمانبندی شده عازم رمی جمرات شوند.

زایران راهی «مشاعر» شدند

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زایران راهی «مشاعر» شدند – ایندکس ایران" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زایران راهی «مشاعر» شدند – ایندکس ایران"، کلیک کنید.