زارع‌پور: ارتباطات تقریباً ۱۰۰ درصدی در شعب اخذ رأی برقرار است

زارع‌پور: ارتباطات تقریباً ۱۰۰ درصدی در شعب اخذ رأی برقرار است

وزیر ارتباطات گفت: از ۵۸ هزار ۶۴۰ شعبه اخذ رای تا حوالی ساعت ۹ صبح، بیش از ۹۹.۹۹ درصد شعبه‌ها متصل شدند و پوشش ارتباطی داشتند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران، عیسی زارع‌پور امروز ۸ تیرماه ۱۴۰۳ در جریان بازدید از ستاد انتخابات کشور و پس از مشارکت در انتخابات، طی سخنانی اظهار کرد: در این دوره هم ایندکس ایران از شناسنامه حذف شده است و رای‌گیری با شناسنامه یا کارت ملی امکان پذیر است. یعنی باید مثل انتخابات مجلس، زیرساخت‌های ارتباطاتی کشور کاملاً آماده باشد.

وی افزود: وضعیت پوشش و کیفیت ارتباطات مهم است و اعلام می‌کنم با همکاری خوب بین ما و وزارت کشور و دیگر نهادهایی که در بخش‌های گوناگون به ما کمک کردند، وضعیت ارتباطات بسیار خوب و بسیار بهتر از دور اول و دوم انتخابات مجلس دوازدهم است.

وزیر ارتباطات یادآور شد: از ۵۸ هزار و ۶۴۰ شعبه اخذ رای تا ساعت ۹ و ۱۴ دقیقه، تعداد ۵۸ هزار و ۶۰۰ شعبه یعنی بیش از ۹۹.۹۹ درصد شعبه‌ها متصل شدند و پوشش ارتباطی داشتند. چند ۱۰ شعبه باقیمانده هم احتمالاً شعب سیار هستند که در مسیر حرکت به نقاطی هستند که باید اخذ رأی کنند و پیش‌بینی ما این است که آن‌ها هم متصل می‌شوند.

زارع‌پور تاکید کرد: آمار تقریبا ۱۰۰ درصدی پوشش ارتباطی در شعبه‌ها یک افتخار برای ارتباطات کشور است.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه پایش خطوط فیبر نوری در کشور را داشتیم، گفت: همکاران من فیبر نوری را کنترل کردند تا اخلالی در روند ارتباطات پیش نیاید.

زارع‌پور گفت: بیش از ۴۰۰ تیم پایش، ۷۰۰ هزار کیلومتر با شکل زمینی و هوایی را بررسی کردند. در ۲۴ ساعت گذشته، ۷ مورد خرابکاری عمدی داشتیم که خطوط فیبرنوری را قطع کردند و در برخی از خرابکاری‌ها، زمین تا دو متر هم حفر شده بود و اقدام به این خرابکاری صبح امروز انجام شده بود که تیم‌های اتصال بلافاصله ارتباطات را برقرار کردند.  

وی یادآور شد: بیش از ۹۹.۵ درصد استعلام‌ها برخط بوده و نشان می‌دهد شبکه ارتباطی کاملا پایدار است. بیش از ۷۰۰ هزار کیلومتر پایش و کنترل خطوط فیبر نوری داشتیم ‌که با خرابکاری عمدی مشکلی برای کشور به وجود نیاید و ۴۰۰ تیم فیبر نوری در سراسر کشور هم آماده‌باش هستند و نیز ۴۰۰ تیم پایش به شکل زمینی و هوایی پهپادی، پایش خطوط فیبر را انجام می‌دهند.

زارع‌پور اعلام کرد: تا ساعت ۹:۱۴ از مجموع ۱ میلیون و ۶۳۲ هزار و ۲۳ استعلام برخط صورت گرفته یک میلیون و ۶۲۴ هزار و ۸۳۸ استعلام به شکل برخط انجام شده است که آمار بیش از ۹۹.۵ درصدی است و نشان از پایداری کامل شبکه ارتباطاتی کشور است.

وی ادامه داد: ۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار و ۳ هزار روستای زیر ۲۰ خانوار، یعنی بیش از ۹۷ هزار جمعیت روستایی (۹۸درصد) کشور به شبکه پایدار متصل هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تلاش‌های نهادها و گروه‌های مخلتف یک قدم به رأی‌گیری برخط نزدیک شدیم و در صورت قانون شدن، می‌توانیم آن را اجرا کنیم.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "زارع‌پور: ارتباطات تقریباً ۱۰۰ درصدی در شعب اخذ رأی برقرار است" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "زارع‌پور: ارتباطات تقریباً ۱۰۰ درصدی در شعب اخذ رأی برقرار است"، کلیک کنید.