رنو 5 محبوب ایرانیان دوباره متولد شد /هاچ بک مشهور رنو دست پُر برگشت/ عکس

امیرمسعود عابدین: جزییات کمی از این خودروی ساب کامپکت دوباره متولد شده باقی مانده است. نسل جدید رنو 5 اکنون آماده رقابت با مینی کوپر الکتریکی است.

تکرار تولید رنو 5 جدید با الهام از برادر کانسپت خود که در سال 2021 رونمایی شد، صورت می گیرد. با این حال، چند تفاوت بین نسخه تولیدی و کانسپت وجود دارد. از جمله این موارد می توان به نشان کم رنگ تر رنو در جلو، آینه ها و دستگیره های درب معمولی و چراغ های اصلاح شده اشاره کرد.

رنو 5 محبوب ایرانیان دوباره متولد شد /هاچ بک مشهور رنو دست پُر برگشت/ عکس

یکی از ویژگی های برجسته در نمای بیرونی، یک نشانگر شارژ جدید است که روی کاپوت قرار گرفته و از ورودی هوای رنو 5 اصلی الهام گرفته است. با توجه به ماهیت الکتریکی این مدل جدید ساب کامپکت، طراحان رنو از این قسمت استفاده کردند. این پنل گرافیکی هر زمان که خودرو به شارژر متصل می شود، روشن شده و میزان شارژ فعلی را نشان می دهد. وقتی باتری به ظرفیت کامل رسید، نمایشگر LED شکل عدد 5 را به خود می گیرد.

رنو 5 محبوب ایرانیان دوباره متولد شد /هاچ بک مشهور رنو دست پُر برگشت/ عکس

تصاویر منتشر شده، واحدهای نورپردازی رنو 5 را نشان می دهند. چراغ های جلو دارای گرافیک LED متفاوتی نسبت به مدل مفهومی هستند. به گفته رنو، نقاط سیاه در وسط هر لنز، شبیه مردمک چشم انسان است که از یک تبلیغ قدیمی رنو 5 اصلی الهام گرفته شده است. یک اشاره دیگر به رنو 5 کلاسیک در چراغ های عقب عمودی مشهود است که توسط یک قطعه مشکی رنگ به هم متصل شده اند.

رنو 5 محبوب ایرانیان دوباره متولد شد /هاچ بک مشهور رنو دست پُر برگشت/ عکس

یکی دیگر از ویژگی های جالب، گلگیرهای عقب برجسته است که از R5 توربو مشهور الهام گرفته شده است.

رنو 5 محبوب ایرانیان دوباره متولد شد /هاچ بک مشهور رنو دست پُر برگشت/ عکس

فضای داخلی اکنون به فضایی دیجیتال تبدیل شده است. این کابین دیجیتالی دارای دو نمایشگر با قابلیت پشتیبانی از گوگل است. تکمیل کننده این کابین، یک فرمان چند منظوره است که با یک دکمه استارت برجسته طراحی شده است.

این خودروساز فرانسوی قبلاً تایید کرده بود که این سوپرمینی تمام برقی، نام E-Tech را یدک می کشد و همچنین جزییاتی را در مورد فناوری آن فاش کرده بودند.

رنو به طور رسمی دو گزینه پکیج باتری را تایید کرده که ظرفیت های 40 کیلووات ساعت یا 52 کیلووات ساعت را ارایه می دهد. بسته باتری بزرگتر درست از زمان معرفی در دسترس خواهد بود و بردی تا 400 کیلومتر (براساس WLTP) را فراهم می کند.

به گفته رنو، قیمت اولیه 5 E-Tech حدود 25 هزار یورو (حدود 27300 دلار، معادل یک میلیارد و 560 میلیون تومان) خواهد بود و آن را کاملاً در رقابت با چندین مدل فعلی و آینده قرار می دهد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در ایندکس ایران مراجعه کنید.

227227

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رنو 5 محبوب ایرانیان دوباره متولد شد /هاچ بک مشهور رنو دست پُر برگشت/ عکس" هستید؟ با کلیک بر روی پزشکی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رنو 5 محبوب ایرانیان دوباره متولد شد /هاچ بک مشهور رنو دست پُر برگشت/ عکس"، کلیک کنید.