راکتور هسته ای در شیراز احداث می شود

رییس سازمان انرژی اتمی:

راکتور هسته ای در شیراز احداث می شود

رییس سازمان انرژی اتمی از تاسیس رآکتور هسته ای جدید در شیراز خبر داد و گفت: این اقدام در جهت توسعه علوم و فنون هسته ای و کار تحقیقاتی، علمی و آموزشی انجام می شود.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری ایندکس ایران، محمد اسلامی درباره احداث راکتور جدید هسته ای در شیرازاظهار کرد: این اقدام و برنامه مشترک در جهت توسعه علوم و فنون هسته ای و کار تحقیقاتی، علمی و آموزشی انجام می شود. شیراز یکی از مکان های مورد نظر در جهت نیل به این هدف است و در حال حاضر در حال تهیه زمین و طراحی هستیم تا بتوان کار را شروع کرد.

رییس سازمان انرژی اتمی در ادامه درباره برگزاری کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای اخیر افزود: کنفرانس بین المللی علوم و فنون هسته ای با شرکت 22 کشور برای اولین بار در اصفهان برگزار شد. سطح مقالات و ارایه ها در تراز بالایی قرار داشت و حدود 100 سخنران خارجی و 100 سخنران داخلی در این اجلاس شرکت داشتند.

اسلامی همچنین از برگزاری این کنفرانس به صورت دوسالانه خبر داد و افزود: این کنفرانس تنها جایی است که علوم و فنون هسته ای خارج از زنجیره انحصاری نظام استکباری شکل می گیرد و به فعالیت خواهد پرداخت.

در این باره فریدون عباسی نماینده مردم کازرون در مجلس و رییس پیشین سازمان انرژی اتمی در حاشیه اجلاس اصفهان درباره رآکتور هسته ای شیراز هم گفته بود که سازمان انرژی اتمی درحال پیگیری برای ساخت یک راکتور 10مگاواتی در شیراز است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "راکتور هسته ای در شیراز احداث می شود" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "راکتور هسته ای در شیراز احداث می شود"، کلیک کنید.