رازی که سر به ایندکس ایران نماند

رازی که سر به ایندکس ایران نماند

فضای افکار عمومی جهان به واسطه هوچی گری ها و سلطه رسانه ای غرب این روزها معطوف به اوکراین شده است بگونه ای که کمتر مقام و رسانه غربی را می توان یافت که در باب سالگرد جنگ اوکراین سخن نگوید و یا پردازش تحلیلی و رسانه ای نداشته باشد.

به گزارش ایندکس ایران، قاسم غفوری در یادداشتی در سرمقاله روزنامه سیاست روز نوشت: این رویکرد به اصطلاح ابرقهرمان سازی از افرادی همچون زلنسکی که 20 درصد از خاک اوکراین را بر باد داده و حامیان اروپایی و آمریکایی آن در حالی صورت می گیرد که پنج ماه است که ساکنان غزه در بدترین شرایط انسانی زیر آتش رژیم اشغالگر گرفتار نسل کشی هستند.

آنچه در میان این اخبار و پردازش ها، از سوی نهادهای بین المللی مطرح و البته توسط رسانه های غربی به حاشیه رانده شد مربوط به سوریه است. سازمان منع تسلیحات شیمیایی به تازگی افشا کرده بر اساس دلایلی متقن گروه تروریستی داعش عامل حمله شیمیایی سال 2015 در شهر مارع در نزدیکی حلب بوده است. تیم شناسایی و تحقیقات این سازمان در گزارشی به این جمع بندی رسید که یگان هایی از داعش عامل حمله با گاز خردل به چندین منطقه در سراسر این شهر در روز نخست سپتامبر سال 2015 بوده است. سازمان مذکور گفته است: هیچ سازمان دیگری از ابزارها، انگیزه ها و توانمندی های لازم برای استفاده از گاز خردل به عنوان بخشی از حمله به مارع در 1 سپتامبر 2015 برخوردار نبوده است.

این اعتراف در حالی افشاگر سالها دروغ پردازی غربی ها در قبال سوریه و متحدانش است که دروغ پردازی ها و اتهام زنی های واهی شیمیایی صرفا علیه نظام سوریه نبوده است بلکه آمریکا در گذشته نیز بارها این حربه را علیه سایر کشورها به کاربرده و به این بهانه نیز اشغالگری و جنایت ضد بشری خود را توجیه کرده اند. نمود عینی این رفتار را در ادعاهای آنها در قبال عراق می توان مشاهده کرد که به اذعان کالین پاول وزیر خارجه وقت آمریکا، جرج بوش در کنار تونی بلر نخست وزیر انگلیس با دروغ سلاح شیمیایی صدام و حتی بدون مجوز سازمان ملل، اشغال عراق و کشتار در این کشور را رقم زد. جنگ افروزی که میلیون ها آواره و صدها هزار بیمار سرطانی و کودک ناقص الخلقه به دلیل استفاده این کشورها از تسلیحات آغشته به اورانیوم برجای گذاشت و عاملان نه تنها مجازات نشدند بلکه بلر از ملکه انگلیس نشان شوالیه گرفت.

نکته مهم آنکه افشای حقیقت دروغین بودن ادعای آمریکا مبنی بر استفاده سوریه از سلاح شیمیایی، بار دیگر ماهیت حقیقی ادعاها و هوچی گری های آمریکا و شرکای غربی اش در باب فعالیت های هسته ای ایران را آشکار و تهی بودن آن را آشکارتر می سازد. به اذعان آژانس بین المللی انرژی اتمی ایران بیشتری بازرسی ها و همکاری ها با آژانس را داشته است حال آنکه آمریکایی ها در چارچوب فشار بر ایران و پیگیری اهداف جاه طلبانه و زیاده خواهانه خویش، از پذیرش ماهیت تماما صلح امیز فعالیت های هسته ای ایران خودداری و همچنان به دو دهه دروغ پردازی ادامه می دهند و حتی به اعمال تحریم ها علیه ایران پرداخته اند. تحریم هایی که به اذعان خانم دوهان نماینده ویژه سازمان ملل در امور قهری یک جانبه، مغایر با تمام قوانین بین المللی و بشر دوستانه و جنایت علیه بشریت بوده و عاملان و آمران باید بازخواست و تمامی تحریم ها لغو گردند.

رویکردهای دروغ پردازانه ای که این روزها همزمان با سالگرد جنگ اوکراین دوباره تکرار شده چنانکه جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا مدعی شده است: «در پاسخ به حمایت مداوم ایران از جنگ بی رحمانه روسیه، در روزهای آینده تحریم های بیشتری را علیه ایران اعمال خواهیم کرد و در صورت فروش موشک های بالستیک ایران به روسیه، آماده ایم بیشتر از این پیش برویم.» وی مدعی شده است که «ایران بلاعوض به روسیه کمک نمی کند. روسیه در ازای کمک های ایران، همکاری دفاعی بی سابقه ای را به تهران ارایه کرده است. بنابراین در مجموع ایران به دنبال میلیاردها دلار تجهیزات نظامی از روسیه است». در تکمیل این ادعا رویترز روز چهارشنبه به نقل از شش منبع مدعی شد که «ایران شمار زیادی موشک های قدرتمند بالستیک زمین به زمین را به روسیه فرستاده است». همچنین وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد «چهار تبعه خارجی را در ارتباط با یک کشتی که ادعا شده حامل تسلیحات ساخت ایران بوده ، بازداشت و تحت پیگرد قرار داده است.»
این دروغ پردازی ها برگرفته از وضعیت بحرانی سران آمریکا از جمله بایدن است که برای فرار از باتلاق شکست انتخاباتی به هر ریسمان پوسیده ای چنگ می زند حال آنکه روند تحولات تا به امروز از بحرانی تر شدن وضعیت او در این باتلاق حکایت دارد.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "رازی که سر به ایندکس ایران نماند" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "رازی که سر به ایندکس ایران نماند"، کلیک کنید.