دولت سیزدهم و سرمایه گذاری 3.7 میلیارد ریالی تعاونی های مسکن

طبق گزارش ها، بیش از 3700 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش تعاونی های مسکن استان تهران در دولت سیزدهم صورت گرفته است.

به گزارش ایندکس ایران، امروزه مسکن و تامین آن نقش بسزایی در زندگی بسیاری از خانواده ها دارد و به لحاظ تاثیرگذاری در سبد هزینه خانوارهای کم درآمد به ویژه دهک های متوسط و پایین جامعه که جزو حداقل بگیرانند، از اهمیت بالایی برخوردار است. بر این اساس ساخت مسکن ارزان برای خانه دار کردن آحاد جامعه یکی از موضوعاتی است که دولت ها به موازات اجرای طرح های مسکن در دستور کار قرار می دهند.

نگاه دولت سیزدهم به بخش تعاون، نگاه حمایتی بوده و تقویت و توسعه و توانمندسازی تعاونی ها در اقتصاد و استفاده از ظرفیت های مردمی همواره مورد تاکید قرار گرفته است.در حال حاضر سهم تعاونی ها در تولید مسکن زیر 10 درصد برآورد می شود در صورتی که این بخش ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی برای ساخت و تامین مسکن دارد.

خوشبختانه نگاه دولت سیزدهم به بخش تعاون، نگاه حمایتی بوده و تقویت و توانمندسازی تعاونی ها در اقتصاد و استفاده از ظرفیت های مردمی همواره مورد تاکید قرار گرفته است.

بر اساس گزارش ها در دولت سیزدهم تسهیلات قابل توجهی به تعاونی های مسکن اختصاص یافته است به نحوی که در سال 1401 بیش از 30 هزار میلیارد تومان تسهیلات از طریق شبکه بانکی کشور در راستای توسعه و تقویت و توانمندسازی بخش تعاون به شرکت های تعاونی پرداخت شد.

در سال 1401 از طریق سیستم بانکی کشور مبلغ  30235 میلیارد تومان به شرکت های تعاونی پرداخت شد که بانک های ملت، صادرات، مسکن و توسعه تعاون با مجموع 18517 میلیارد تومان معادل 61 درصد از کل تسهیلات، بیشترین سهم را در مجموع تسهیلات پرداخت شده به خود اختصاص دادند.

دولت سیزدهم و سرمایه گذاری 3.7 میلیارد ریالی تعاونی های مسکن

محمد آذرپناه – مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، در این راستا حمایت از تعاونی ها به ویژه تعاونی های مسکن را از اولویت های اساسی دولت سیزدهم برشمرد و گفت: در دولت سیزدهم اعتبارات و تسهیلات متعددی به تعاونی های مسکن اختصاص یافته است به نحوی که 3701 میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش تعاونی های مسکن استان تهران در دولت سیزدهم صورت گرفته است.

وی ضمن اشاره به تاسیس 133 شرکت تعاونی مسکن با عضویت 15 هزار و 660 نفر از ایجاد 2514 فرصت شغلی توسط تعاونی های مسکن در استان تهران خبر داد.

در حال حاضر 133 تعاونی مسکن با عضویت بیش از 15 هزار نفر در استان تهران فعالیت دارند و برای بیش از 2514 نفر فرصت شغلی ایجاد کرده اند.

به گفته وی تعاونی های مسکن نقش بسزایی در رشد و رونق اشتغال و توسعه بخش تعاون دارند و زمینه مشرکت مردم در امور اقتصادی و اجتماعی را فراهم می کنند.

در روزهای اخیر معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اختصاص خط اعتباری 8000 میلیارد تومانی برای حمایت و تقویت شبکه تعاونی ها در کشور خبر داد و گفت: در قالب این خط اعتباری جدید 6000 میلیارد تومان برای حمایت از تعاونی های تولیدی، توزیعی و خدماتی با هدف ایجاد اشتغال جدید و تثبیت آن با اولویت اتمام طرح های نیمه تمام، توسعه ای و ایجادی، صادرات محور، شرکت های دانش بنیان، تعاونی های زنان و تعاونی های روستایی مستقر در مناطق کم برخوردار و محروم از محل منابع تحت اختیار بانک توسعه تعاون اختصاص یافته است.

به گفته وی همچنین مبلغ 2000 میلیارد تومان با هدف حمایت از احداث مسکن کارگران در قالب شرکت های تعاونی مسکن در سراسر کشور پیش بینی شده است.

به گزارش ایندکس ایران، بخش تعاون به عنوان ابزاری مهم در راستای ایجاد تعادل در نقدینگی و مردمی کردن اقتصاد نقش مثبت و موثری دارد و حضور بانک ها و سرمایه گذاری در این بخش از اقتصاد موجب پایداری کسب وکارها، رونق تولید و ایجاد اشتغال مولد در کشور می شود. دولت سیزدهم با حمایت از تعاونی ها و تقویت و توسعه تشکل های تعاونی، زمینه تحقق عدالت اجتماعی و توسعه پایدار در کشور را فراهم کرده است.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دولت سیزدهم و سرمایه گذاری 3.7 میلیارد ریالی تعاونی های مسکن" هستید؟ با کلیک بر روی اقتصادی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دولت سیزدهم و سرمایه گذاری 3.7 میلیارد ریالی تعاونی های مسکن"، کلیک کنید.