دستگیری 5 مالخر حرفه ای در مرکز تهران

دستگیری 5 مالخر حرفه ای در مرکز تهران

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری پنج مالخر حرفه ای در مرکز تهران خبر داد.

به گزارش ایندکس ایران، سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزییات این خبر گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت در سطح خیابان های تهران با اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان اداره هجدهم مشخص شد که سارقان پس از موبایل قاپی، گوشی های سرقتی را به پنج مالخر حرفه ای در مرکز تهران فروخته اند. در همین راستا نیز شناسایی مالخران و مخفیگاه آنها در دستورکار کارآگاهان قرار گرفت و آنان پس از انجام تحقیقات پلیسی، متوجه شدند که مالخران گوشی های سرقتی را از سارقان خریداری کرده و آنها را برای فروش قطعات، اوراق کرده یا به کشور افغانستان صادر می کنند.

وی ادامه داد: کارآگاهان در گام بعدی با هماهنگی های لازم با مقام قضایی برای دستگیری متهمان و بازرسی از مخفیگاه موردنظر وارد عمل شدند و پنج مالخر حرفه ای را طی عملیات های جداگانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. همچنین مخفیگاه این افراد نیز مورد بازرسی قرار گرفت که درجریان آن تعداد 28 دستگاه انواع گوشی مسروقه، مبلغ 3 هزار و 800  دلار آمریکا، تعداد 12 فقره سریال انواع گوشی های مسروقه و مبلغ 530 میلیون ریال پول نقد کشف و ضبط شد.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به اینکه 37 شاکی تاکنون شناسایی شده است،  افزود: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی متهمان برای شناسایی سایر شکات احتمالی در اختیار کارآگاهان اداره 18 پلیس آگاهی قرار گرفتند.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری 5 مالخر حرفه ای در مرکز تهران" هستید؟ با کلیک بر روی حوادث، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری 5 مالخر حرفه ای در مرکز تهران"، کلیک کنید.