دستگیری سارقان میلیاردی در این شهر

دستگیری سارقان میلیاردی در این شهر

به گزارش ایندکس ایران ،سردار علی ولیپور گودرزی در تشریح جزییات این خبر گفت: چندی قبل زن جوانی به پایگاه یکم پلیس آگاهی مراجعه و هنگامی که مقابل افسر نگهبان قرار گرفت، گفت، ساکن کانادا هستم؛ برای عیددیدنی به ایران آمدم و وارد خانه ام در نیاوران شدم، اما پی بردم که سه تخته فرش ابریشم، 2 تخته تابلوفرش، 2 عدد مجسمه برنزی و نقره ای و آینه شمعدان نقره ای به ارزش تقریبی چهار میلیارد تومان به سرقت رفته است.

ایندکس ایران در خبری نوشت:این مقام انتظامی عنوان داشت: با توجه به حساسیت موضوع پس از تشکیل پرونده و ثبت شکایت، تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی برای تحقیقات میدانی پا در صحنه سرقت گذاشتند و متوجه شدند خانه روبروی منزل مورد دستبرد نیز که صاحب آن هم به کشور کانادا مهاجرت کرده است، هدف سرقت قرار گرفته است.

رییس پلیس آگاهی پایتخت بیان داشت: تحقیقات ابتدایی نیز حکایت از سالم بودن درب های ورودی خانه داشت که این خود نشان از آشنا بودن سارقان با محل بود برای همین ظن کارآگاهان به سمت سرایدار ساختمان که چند روز قبل بدون اینکه با مدیر ساختمان تسویه حساب کند کار خود را ترک بود، رفت.

سردار گودرزی ادامه داد: بدین ترتیب اقدامات اطلاعاتی کلید زده شد و کارآگاهان دریافتند که سرایدار مذکور پس از اینکه برج را ترک کرده مستقیماً به صورت غیرقانونی به کشور افغانستان سفر کرده است، اما در این میان با سه نفر از دوستان خود که یک نفر آنها در گذشته سرایدار همین برج بوده است، ارتباط مشکوک داشته است.

وی افزود: تیم تحقیق در گام بعدی با تجزیه و تحلیل های پلیسی مخفیگاه سه مرد جوان را شناسایی کردند و پس از هماهنگی های لازم با مرجع قضایی موفق به دستگیری آنها در یک عملیات منسجم شدند؛ متهمان که در جریان بازجویی ها منکر جرم خود بودند پس از مواجهه با مدارک و شواهد موجود به سرقت اموال با همدستی با سرایدار اعتراف کردند.

رییس پلیس آگاهی ادامه داد: سردسته این باند گفت، در گذشته حدود هشت سال در این برج سرایداری می کردم و از حضور یا عدم حضور ساکنین در خانه شان مطلع بودم؛ هنگامی که شاکی و همسایه اش به کانادا مهاجرت کردند با دوستم و 2 نفر دیگر نقشه سرقت را طراحی کردیم. چون کلیدها را در اختیار داشتیم و این موضوع خیلی در ارتکاب سرقت کمک کرد؛ در مدت زمان 20 روز، 6 مرتبه به خانه شاکی و همسایه اش رفتیم و هرچه توانستیم سرقت کردیم و پس از ارتکاب جرم اموال مسروقه میان خودمان تقسیم شد. سردار علی ولیپور گودرزی در پایان تصریح کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضایی، متهمان برای سیر مراحل قضایی به زندان معرفی شدند.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستگیری سارقان میلیاردی در این شهر" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستگیری سارقان میلیاردی در این شهر"، کلیک کنید.