دستورالعمل بهداشتی حج 1403 اعلام شد/ ممنوعیت حج برای مبتلایان به این بیماری ها

دستورالعمل بهداشتی حج 1403 اعلام شد/ ممنوعیت حج برای مبتلایان به این بیماری ها

به گزارش ایندکس ایران، وزارت حج و عمره عربستان، دستورالعمل ها و توصیه های بهداشتی حج امسال را که شامل ایمن سازی در برابر برخی بیماری ها است، ابلاغ کرد.

ایندکس ایران در خبری نوشت: بنا بر اعلام وزارت حج و عمره عربستان، زایر بیت الله الحرام باید واکسن مننژیت را دریافت کرده باشد، به طوری که مدت زمان دریافت آن از 10 روز کمتر و از 5 سال بیشتر نباشد.

همچنین، مقامات بهداشتی کشوری که زایر بیت الله الحرام به سرزمین وحی اعزام می کنند، باید از دریافت واکسن به موقع وی اطمینان حاصل کنند و نام واکسن مصرفی و تاریخ دریافت آن را در گواهی واکسیناسیون بنویسند.

زایر باید واکسنی متشکل از حداقل یک دوز واکسن فلج اطفال خوراکی دو ظرفیتی یا واکسن فلج اطفال غیرفعال دریافت کند.

در همین راستا، وزارت بهداشت عربستان توصیه کرد کشورهایی که زایران آنها عازم به سرزمین وحی هستند، توجه داشته باشند که وی از بیماری هایی که با حداقل سلامت جسمانی منافات دارد و زایر نمی تواند با آنها مناسک انجام دهد، عاری باشد.

وزارت بهداشت عربستان به مواردی مانند نارسایی پیشرفته کلیه که نیاز به همودیالیز یا دیالیز صفاقی دارد، نارسایی قلبی پیشرفته که علایم آن در حالت استراحت یا با حداقل فشار فیزیکی ظاهر می شود، بیماری های مزمن ریوی که نیاز به استفاده متناوب یا مداوم از اکسیژن دارند، سیروز پیشرفته کبدی همراه با علایم نارسایی کبد مانند: آسیت، خونریزی واریس، یا تشنج یا از دست دادن هوشیاری و بیماری های عصبی شدید که شناخت را مختل می کنند یا با ناتوانی های حرکتی شدید همراه هستند و پیری همراه با زوال عقل اشاره کرده است.

بر اساس اعلام وزارت بهداشت عربستان؛ زایران مبتلا به بیماری های مزمن، علاوه بر مقدار کافی از داروهایی که مصرف می کنند، مدارک مربوط به وضعیت سلامتی خود را به همراه داشته باشند و در وسایل همراه خود قرار دهند، علاوه بر این که در برابر بیماری های مورد هدف واکسیناسیون های اولیه مانند دیفتری، کزاز، سیاه سرفه، فلج اطفال، سرخک و آبله ایمن شوند.

47236

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستورالعمل بهداشتی حج 1403 اعلام شد/ ممنوعیت حج برای مبتلایان به این بیماری ها" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستورالعمل بهداشتی حج 1403 اعلام شد/ ممنوعیت حج برای مبتلایان به این بیماری ها"، کلیک کنید.