دستمزد نجومی سعید آقاخانی خبرساز شد

دستمزد نجومی سعید آقاخانی خبرساز شد

آفتاب نیوز :

اخیراً بحث درباره ساختِ گران سریال در شبکه نمایش خانگی به سمتِ تلویزیون هم آمده است. یکی از تهیه کنندگان این طور گفته که هر قسمت 2 میلیارد تومان آب می خورد.

او کف برآورد یک سریال رده الف تلویزیون را بین 2 و 2.5 میلیارد تومان می داند؛ با وجود اینکه ممکن است برخی از سریال ها حتی با برآورد اولیه یک یا 1.5 میلیارد تومانی به ازای هر قسمت آغاز شوند، اما سالانه بسیاری از مجموعه ها در میانه تصویربرداری به الحاقیه بودجه می رسند و در ادامه به ارقام 2 تا 2.5 میلیارد تومانی به ازای هر قسمت می رسند.

حتی یکی از تهیه کنندگان سیما پرده از نرخ پایه تولید سریال الف در سال 1402 دقیقه ای 30 میلیون تومان برداشت. این گمانه زنی ها به سمتِ سریال های زیرخاکی و نون خ آمد. حتی برخی این طور اعلام کردند که سعید آقاخانی با دستمزد نجومی دوباره به تلویزیون آمده و حواشی ای خاص را به جان خریده است.

مهدی فرجی در واکنش به این گمانه زنی ها، بودجه عجیب و غریب و دستمزد نجومی سعید آقاخانی گفت: واقعاً بودجه این سریال به مانند بودجه های دیگر سریال های معمولی تلویزیون است. حتی یک ریال از میراث فرهنگی دریافت نکردیم. با بودجه صداوسیما که بسیار بودجه معمولی بود مثل دیگر سریال هایش این کار را ساختیم.

وی افزود: می گویند سعید آقاخانی دستمزد نجومی گرفته؟ این نکته را از همان «نون خ» اول هم می گفتند او در تیم نویسندگان، کارگردانی و بازیگری است برای هرکدام یک دستمزد می گیرد. اما آن موقع گفتم و الان هم می گویم دستمزد سعید آقاخانی مثل دستمزد هایی است که صداوسیما به همه پرداخت می کند. او برای «نون خ» که از نویسندگی تا مونتاژ حدوداً یک سریال درگیر کار بود رقمی که دریافت کرد حتی به مراتب از سریال «راز بقا» نمایش خانگی به مراتب کمتر بود. شاید برخی بپرسند چرا؟ چون آقاخانی به شاد کردن مردم علاقه مند است و این باور را دارد صداوسیما همچنان رسانه فراگیری است و مردم آن را می بینند.

فرجی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا سعید آقاخانی نسبت به اظهارنظر مجازی که داشته، «نون خ 5» پایان مجموعه های «نون خ» است تجدیدنظری خواهد داشت، گفت: نمی دانم واقعاً؛ یک مقدار باید جلو برویم و ببینیم ظرفیت های داستانی برای «نون خ6» پیدا می شود.

فرجی همچنین در خصوص احیای نهضت ساخت سریال های دنباله دار تلویزیون توسط سیمافیلم، خاطرنشان کرد: مهمترین موضوع در سریال هایی که چند فصله اند و به صورت سری ساخته می شوند، قصه است. حتماً باید به قصه به طور خاص و ویژه توجه کنیم، زیرا توجه به قصه و فیلمنامه، این ظرفیت را ایجاد می کند که مردم آن سریال را دوباره ببینند و دنبالش کنند. به هر حال این نوع سریال ها برای مردم یک نوع وابستگی ایجاد کرده که قصه و فیلمنامه خوب می تواند این خاطرات خوش و نوستالژی زیبا را برایشان تکرار کند.

او در پاسخ به این سوال که نظرسنجی های تلویزیون را باور دارد که 70 درصد مردم تلویزیون می بینند، افزود: من گاهی احساس می کنم بینندگان ما بیشتر از این آمار ها و ارقام اند. صداوسیما شاید در این خصوص خیلی سختگیرانه اظهارنظر می کند. در ارتباطاتی که با مردم داریم می بینیم مخاطبان ما را به واسطه «نون خ» می شناسند و چقدر این سریال را دنبال کرده اند؛ به این باور می رسیم شاید بیش از این درصد ها مردم مخاطب تلویزیون و سریال هایش هستند.

فرجی که گفته می شود قرار است یک سریال در نمایش خانگی را پیگیری کند به «کندو» احمدرضا درویش اشاره کرد که خیلی جدّی امسال این سریال را دنبال می کند که به جایی برسد.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "دستمزد نجومی سعید آقاخانی خبرساز شد" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "دستمزد نجومی سعید آقاخانی خبرساز شد"، کلیک کنید.