خودکفا شدن 110 هزار خانوار مددجوی امداد در کشور

خودکفا شدن 110 هزار خانوار مددجوی امداد در کشور

ایندکس ایران/کردستان قایم مقام کمیته امداد امام خمینی کشور گفت: در سال 1403 خودکفایی و اشتغال 110 هزار خانوار دیگر مددجوی امداد را در دستور کار داریم تا این خانوارها از پوشش کمیته امداد خارج شده و به چرخه تولید و اشتغال کشور باز گردند.

جعفر صباغیان، امروز چهارشنبه( 26 اردیبهشت) در مراسم اهدای جهیزیه به نوعروسان کمیته امداد گفت: کمیته امداد یکی از آثار و برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است که با نگاه دینی و فقهی امام راحل به عنوان دومین نهاد انقلابی تاسیس شد.

وی با اشاره به اینکه طی این 45 سال کمیته امداد(ره) استان خدمات ارزنده ای به مددجویان اعطا کرده است، افزود: ارایه خدمات به قشر محروم و نیازمندان جامعه وظیفه ذاتی و الهی ما بوده است.

قایم مقام کمیته امداد امام خمینی کشور، به اقدامات کمیته امداد در بخش مسکن محرومان در کشور اشاره و بیان کرد: طی یک ماه گذشته 33 هزار و 863 مسکن به عنوان سرپناه تحویل مددجویان کمیته امداد سراسر کشور شد.

وی یکی از دیگر از اقدامات قابل توجه کمیته امداد را اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت پوشش ذکر و عنوان کرد: به برکت کمک همه خیرین و نیکوکاران، امدادگران، بانک های عامل، دولت مردمی در سال گذشته جشن خودکفایی 100هزار نفر خانواده تحت پوشش را داشتیم که این امر از مصادیق بارز کرامت انسانی است.

صباغیان، با اشاره به توانمندسازی و ایجاد درآمد با ثبات که یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری است، افزود: طی چند سال اخیر کمیته امداد از یک نهاد صرفا حمایتی به سمت یک نهاد توانمندسازی حرکت کرده و تلاش دارد اشتغال و ازدواج فرد را که نتیجه آن درآمد پایدار و مستقل شدن مددجویان است، جایگزین بسته های حمایتی کنیم.

وی با اعلام اینکه در سال  1403 خودکفایی و اشتغال 110 هزار خانوار دیگر مددجوی امداد را در دستور کار داریم تا این خانوارها از پوشش کمیته امداد خارج شده و به چرخه تولید و اشتغال کشور برگردند، افزود: اشتغال و خودکفایی خانواده های مددجوی امداد در دستور کار کمیته امداد قرار دارد اما بیماران صعب العلاج و ازکار افتاده که توان انجام کار را ندارد تا آخر عمر خدمتگزار آن ها هستیم.

قایم مقام کمیته امداد امام خمینی کشور، اظهار کرد: در حوزه های مختلف فرهنگی، آموزشی برای فرزندان کمیته امداد نیز برنامه های متنوع حمایتی صورت گرفته است که این امر موجب شده بین دانش آموزان رتبه های تک رقمی در رشته های پزشکی، مهندسی و غیره را داشته باشیم که این امر موجب توانمند شدن خانواده ها و خودکفاشدن آن ها خواهد شد.

وی به برنامه کمیته امداد در حوزه جوانی جمعیت و فرزندآوری اشاره کرد و یادآور شد: در این حوزه با راه اندازی مرکز مشاوره «راه و زندگی» به زوج های جوان مشاوره های قبل، حین و بعد از ازدواج خواهیم داد و همچنین با اعطای جهیزیه به مددجویان امداد از آنان حمایت خواهیم کرد.

صباغیان از اعطای 733 جهیزیه به نوعروسان مددجوی امداد استان طی امروز خبر داد و افزود: 100هزار سری جهیزیه برای مددجویان پیش بینی و به مددجویان اعطا شد و تمام تلاش ما این است که هیچ زوجی به خاطر نبود جهیزیه پشت نوبت نماند.

وی خاطرنشان کرد: تمام لوازم جهیزیه شامل یخچال، تلویزیون، جاروبرقی و ماشین لباسشویی از تولیدات داخلی است، چراکه معتقدیم با این امر به واحدهای تولیدی داخلی و اشتغال کشور کمک خواهیم کرد.

قایم مقام کمیته امداد در پایان با تشکر از تمام دست اندرکاران در حوزه حمایت به مددجویان کمیته امداد یادآور شد: کمیته امداد در 120 خدمت، مددجویان را مورد حمایت قرار داده است که در این راستا دستگاه های اجرایی، بانک ها و … بسیار اثرگذار بوده اند.

پایان خبر ایندکس ایران

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خودکفا شدن 110 هزار خانوار مددجوی امداد در کشور" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خودکفا شدن 110 هزار خانوار مددجوی امداد در کشور"، کلیک کنید.