خطرات محیطی مردان را بیشتر از زنان تهدید می کند

خطرات محیطی مردان را بیشتر از زنان تهدید می کند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مردان نسبت به زنان در معرض فاکتور های خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات غلطی مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیاد و استرس شغلی در آنها بیشتر است.

به گزارش  گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنار، علیرضا اولیایی منش، به مناسبت هفته ملی سلامت مردان ایران، نوشت: مردان حدود نیمی از جمعیت کشور و نیروی مولد را در جامعه تشکیل می دهند.

برخورداری از سلامت، حق همه انسان ها است و توجه به سلامت مردان به عنوان سرپرست و محور اصلی خانواده یکی از اولویت های مهم بهداشتی است.

مردان نسبت به زنان در معرض فاکتور های خطر محیطی و شغلی بیشتری هستند و عادات غلطی مانند مصرف سیگار، الکل، اعتیاد و همچنین استرس شغلی در آنها بیشتر است؛ ولی متاسفانه اغلب آقایان به دلیل مشغله زیاد کاری و یا عدم حساسیت نسبت به سلامت خود، کمتر از زنان برای دریافت خدمات بهداشتی و درمانی مورد نیاز مراجعه می کنند.

هفته ملی سلامت مردان ایران امسال از 24 تا 30 خرداد با شعار “مردان سالم، ایران قدرتمند و جوان” با توجه ویژه بر ارتقای سواد سلامت مردان و نقش موثر آن در جوانی جمعیت و فرزندآوری، پیشگیری از ناباروری، سبک زندگی سالم بر مبنای آموزه های طب ایرانی و افزایش امید زندگی با پیشگیری از بیماری های شغلی، حوادث و سوانح جاده ای و شناسایی زودرس سرطان های شایع مردان برگزار می شود.

این هفته فرصت مناسبی برای اطلاع رسانی و حساس سازی گروه های مختلف جامعه در خصوص اولویت های سلامت مردان است.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "خطرات محیطی مردان را بیشتر از زنان تهدید می کند" هستید؟ با کلیک بر روی ورزشی، آیا به دنبال موضوعات مشابهی هستید؟ برای کشف محتواهای بیشتر، از منوی جستجو استفاده کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "خطرات محیطی مردان را بیشتر از زنان تهدید می کند"، کلیک کنید.