حمیدرضا آهنی رودمعجنی – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

حمیدرضا آهنی رودمعجنی - خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان

  • استان: خراسان رضوی
  • حوزه انتخابیه: مشهد و کلات
  • شعار انتخاباتی: (عدالت هوشمند، حداقل معیشت آبرومند، برنامه ریزی و آماده سازی زیرساخت ها برای میزبانی 60 میلیون زایر حضرت رضا در سال، زندگی بهتر با هوش سیستمی، درگاه ملی یارانه، درگاه ملی انرژی، برنامه ریزی برای تبدیل مشهد به پایتخت اقتصادی علاوه بر پایتخت معنوی)

پویش بزرگ انتخاباتی خبرگزاری ایندکس ایران با عنوان «با ایندکس ایران انتخاب کنیم؛ کارآمدی و شایسته گزینی» تلاش دارد با آماده کردن بستری مناسب برای معرفی داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی، گامی در جهت کمک به مردم برای انتخاب اصلح و برگزاری پرشور انتخابات بردارد.

حمیدرضا آهنی رودمعجنی یکی از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی است که در زیر رزومه کوتاهی از ایشان و پاسخ هایشان به سوالات ایندکس ایران در دو بخش کشوری و استانی را می خوانید:

– مکانیزه کردن اجراییات راهنمایی و رانندگی مشهد سال 1371، مربی دانشگاه فردوسی، مربی دانشگاه علمی و کاربردی، مسیول فناوری اطلاعات، مسیول جغرافیایی و اطلاعات مکانی پست استان خراسان رضوی، راه اندازی سامانه رهگیری استان خراسان رضوی، بجنورد، زاهدان، چابهار،

* مهم ترین آسیب کارکردی مجلس شورای اسلامی از نگاه شما چیست؟

اینکه نمایندگان همانند شهید مدرس فکر نمی کنند و مسایل کلان ملی را فدای مسایل منطقه ای خودشان می کنند.

*مجلس برای تقویت نقش نظارتی و تقنینی خود باید دست به چه اقداماتی بزند؟

باید برود به سمت ایجاد درگاه ملی مانند درگاه ملی مجوزها که نظارت سیستمی به سازمان ها و نهادها داشته باشد و اصولاً باید نظارت داشبوردی داشته باشد و این را از سازمان ها مطالبه و تصویب کند

*نمایندگان چرا نباید اسیر تجمل گرایی شوند و برای پرهیز از این آسیب، چه اقداماتی ضرورت دارد؟

نماینده ای که طعم تلخ فقر را نچشیده باشد و تجمل گرا باشد الویت رفاه مردم و رسیدگی به محرومان را از یاد می برد

*همکاری و همراهی میان مجلس و سایر قوا و دستگاه ها چه تاثیری می تواند بر پیشرفت کشور داشته باشد؟ به نظر شما مهمترین تجلی گاه این همراهی و همکاری چیست؟

مجلس باید ناظر بر دو قوه باشد و همراه دو قوه دیگر مصالح و منافع و عزت کشور همراه با دید کلان ملی مد نظرش باشد.

* مسوولیت پذیری در قبال مردم موضوعی است که نمایندگان باید همواره به آن توجه داشته باشند. اگر نمایندگان از این مهم غافل شوند، چه پیامدهای منفی ایجاد خواهد شد؟

یک نماینده همیشه باید بداند که علاوه بر خداوند متعال که ناظرش است مانند یک مکانی که دوربین دارد احساس کند که مردم ناظر اعمال و کارهایی که انجام می دهد هستند و باید در مقابل اعمالی که انجام می دهد پاسخگو باشد.

*مردمی بودن یکی از خصیصه های مهم هر نماینده باید باشد. یک نماینده چگونه می تواند این خصیصه را تحقق بخشد بدون آنکه در ورطه عوام زدگی و طرح شعارهای غیر واقع بینانه اسیر شود؟

مردمی بودن یعنی اینکه نماینده در محلات و اقشار مختلف مردم حضور داشته باشد و آنها را درک کند و از خواسته ها و نیازها و مشکلات آنها آگاه باشد.

* طبق قانون اساسی یک نماینده در قبال همه مردم ایران مسوولیت دارد. برای تحقق این اصل مهم و جلوگیری از بخشی زدگی، باید چه مواردی مد نظر قرار گیرد؟

برای در نظر گرفتن منافع ملی و بهره وری حداکثری از سرمایه گزاری هایی که قرار انجام بپذیرد باید قوانینی در مجلس تصویب شود که بر اساس آنها امکان استعلام تخصیص امکانات و بودجه به منطقه ای خاص را در قالب توجیه علمی، منطقی، جمعیتی، اقتصادی فراهم شود. همانند آزمایشگاه مکانیک خاک که برای ساخت بیش از 6 طبقه باید مجوز گرفت.

  • سوالات استانی:

* برای توسعه ظرفیت بازارچه های مرزی استان جهت افزایش صادرات و واردات چه برنامه ای دارید؟

اختصاص ناوگان حمل و نقل منظم و اعلام عمومی ساعات رفت و آمد، استفاده از اتحادیه های صنفی، استفاده از سکوهای تجارت الکترونیکی و استفاده از پست برای رونق فروش و استفاده از واسطه های بازارچه های مرزی برای خرید محصولات

* مشهداز 56 ملیت مختلف در حوزه سلامت، پذیرش دارد. برای توسعه گردشگری سالمت استان خراسان رضوی چه برنامه هایی باید تنظیم و عملیاتی شوند؟

برای توسعه گردشگری سلامت باید امکان رزرو نوبت پزشکی به صورت بین المللی وجود داشته باشد و برای گردشگران سلامت ویزا حذف شود، همچنین باید گردشگران سلامت در بیمارستان های خاصی که استانداردهای رفاهی و سلامتی را دارند مجوز داده شود همچنین باید رسیدگی به گردشگران سلامت باعث افزایش نرخ خدمات برای همشهریان و هموطنان نشود و همچنین کمبودی در ارایه خدمات سلامت به همشهریان به وجود نیاید.

* برای مقابله به حاشیه نشینی و نوسازی بافت های فرسوده، چه برنامه ای دارید؟

حاشیه نشینی هم یک تهدید است و هم یک فرصت، بتوان تهدیدات را تبدیل به فرصت کرد یکی از فرصت ها نیروی ارزان کار می باشد که در کارخانه ای تولید می توان با مدیریت آنها استفاده کرد و برای پیشگیری از تهدیدات هم نخست باید برای همه افراد و مکان های حاشیه شناسنامه تهیه و اطلاعاتی از آنها داشت سپس همانند شهروندان شهر به آنها خدمات داد که این کار در حال حاضر انجام نمی شود و آنها معلوم نیست شهروند هستند یا نه و در دوزخ هستند.

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حمیدرضا آهنی رودمعجنی – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان" هستید؟ با کلیک بر روی عمومی، اگر به دنبال مطالب جالب و آموزنده هستید، ممکن است در این موضوع، مطالب مفید دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حمیدرضا آهنی رودمعجنی – خبرگزاری ایندکس ایران | اخبار ایران و جهان"، کلیک کنید.