حقوق کاربران فضای مجازی، آنچه که باید بدانید

به گزارش خبرگزاری ایندکس ایران، فراتر از این هم بسیاری از افراد در شبکه های اجتماعی حضور مستمر و همیشگی دارند.
درواقع حضور افراد در شبکه های اجتماعی به حدی جدی و زیاد است که نتایج یک تحقیق نشان می دهد، بیش از پنج میلیارد نفر در جهان یا بیش از 60 درصد کل جمعیت دنیا در شبکه های اجتماعی فعال اند.
همین عدد و رقم نشان می دهد که موضوعات بحث برانگیز و مهمی در این حوزه وجود دارد، از جمله حق دسترسی به اینترنت.
حق دسترسی به اینترنت متضمن عناصری است که با ابعاد و اشکال مختلف دسترسی به اینترنت ارتباط دارند. این عناصر را از نظر ماهیت می توان حقوق و آزادی های فرعی دانست که عمدتا بر نفس دسترسی تمرکز دارند، نه بر محتوایی که در نتیجه دسترسی مبادله می شود.
دسترسی به اینترنت موجب می شود داده های شخصی کاربران فضای مجازی از جمله داده های هویتی و داده های ترافیک آنها از سوی واسطه های اینترنتی، گردانندگان سکوهای برخط و … برای اهداف مختلف مورد پردازش قرار بگیرند.

حقوق کاربران فضای مجازی، آنچه که باید بدانید

در نتیجه دسته ای از حقوق برای کاربران اینترنت شناسایی شده که کنترل آنها را بر فرایند جمع آوری و پردازش داده های شخصی وحمایت از حریم خصوصی خود تامین می کند.
همه این موضوعات و اهمیت شان انگیزه نوشتن کتابی شده با عنوان حقوق کاربران فضای مجازی.
این کتاب در دو بخش به موضوع حقوق مرتبط با دسترسی به اینترنت(فضای مجازی) و حقوق مرتبط با پردازش داده های شخصی پرداخته است.
در این کتاب مخاطب به شکل کامل با مبانی و ماهیت حق دسترسی به اینترنت و قلمروی آزادی بیان در فضای مجازی آشنا می شود و علاوه بر این درباره حقوق خود در حوزه داده های شخصی، حق اصلاح، حذف، محدود کردن و انتقال آنها مطلع می شود.
این کتاب از سوی باقر انصاری و شیما عطار تالیف شده و در 700 نسخه و به قیمت 200 هزار تومان توسط شرکت سهامی انتشار، منتشر شده است.

5757

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "حقوق کاربران فضای مجازی، آنچه که باید بدانید" هستید؟ با کلیک بر روی فرهنگ و هنر، به دنبال مطالب مرتبط با این موضوع هستید؟ با کلیک بر روی دسته بندی های مرتبط، محتواهای دیگری را کشف کنید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "حقوق کاربران فضای مجازی، آنچه که باید بدانید"، کلیک کنید.