جریمه نقدی سنگین برای کشف حجاب

جریمه نقدی سنگین برای کشف حجاب

به گزارش ایندکس ایران، امیرحسین بانکی پور در جلسه علنی عصر امروز فراکسیون گام دوم مجلس در سخنانی گفت: مقام معظم رهبری درباره حجاب فرمودند که با برنامه وارد شدند و شما هم باید با برنامه وارد شوید.

ایلنا در خبری نوشت:وی با بیان این که لایحه عفاف و حجاب برنامه نظام برای برخورد با مساله حجاب است، تصریح کرد: فرازونشیب های زیادی وجود داشت عده ای معتقد بودند که نباید نظام در مساله حجاب وارد شود که حرف غلطی است داستان حجاب فقط روسری نیست که از سر بیفتد بلکه اگر نظام این سنگر را تحویل دهد، بقیه سنگرها را فتح می کنند باید نظام این سنگر استراتژیک را حفظ کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر کسی از لایحه عفاف و حجاب دفاع کند به شدت او را می زنند چون هدف آنها مخالفت با لایحه عفاف و حجاب است.

بانکی پور با بیان این که 70 درصد لایحه به وظایف دستگاه ها از حیث موضوعات فرهنگی و اقتصادی می گذرد، اظهار کرد: ما راهکارهای اساسی برای اصلاح سبک زندگی داریم منتهی حجاب ابعاد مختلفی دارد که باید برای آن راهکارهای درازمدت، میان مدت و کوتاه مدت داشت.

محیط اختصاصی بانوان و مناطق تفریحی مخصوص خانم ها

وی با بیان این که لایحه عفاف و حجاب ضمانت اجرایی بالایی دارد، گفت: شهرداری ها موظف شده اند که 20 درصد از کل پارک ها تبدیل به محیط اختصاصی بانوان و مناطق تفریحی مخصوص خانم ها شود. کارهای زیرساختی اقتصادی پیش بینی کردیم تا هزینه های حجاب را پایین آوریم.

منتخب مجلس دوازدهم بیان کرد: 30 درصد باقی مانده مربوط به حیطه مجازات است حساسیت ما روی سر حلقه ها همچون سلبریتی ها و کسانی است که سازمان یافته به ترویج بی حجابی پرداخته و با خارج از کشور ارتباط دارند همچنین مدیرانی که ترک فعل کرده و کارمندان دولت که مشمول می شوند.

وی بیان کرد: کسی به 70 درصد کلی لایحه عفاف و حجاب و حتی مجازات برای سرحلقه ها کاری ندارد بحث بر سر آخرین حلقه یعنی افرادی است که در خیابان بی حجاب شده اند در اینجا چند نظریه وجود داشت یکی این که کاری با افرادی که بی حجاب شده اند نداشته باشیم که این اشتباه است لذا سه روش پیشنهاد شد؛ روش اول بازداشت بود، روش دوم اعمال مجازات سنگین 24 میلیونی که مرکز پژوهش ها پیشنهاد کرد و روش سوم اعمال جریمه در دو مرحله و بعد در نهایت مرحله سوم مجازات باشد.

کاری می کنیم که تعداد کمی شامل مجازات کیفری شوند

بانکی پور توضیح داد: با این جریمه کاری می کنیم که تعداد کمی شامل مجازات کیفری شوند که همین منطق در لایحه دولت هم بود و کمیسیون قضایی هم آن را پذیرفت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی توضیح داد: براین اساس آنچه در لایحه آمده این است که جریمه معلق کشف حجاب 1.5 میلیون تومان باشد اگر فردی مجددا بعد از صدور پیامک بی حجاب بیرون آمد مشمول جریمه قطعی سه میلیونی می شود یعنی در مجموع جریمه 4.5 میلیون تومانی اعمال می شود قرار بود این جریمه از حساب افراد کم شود که مجمع تشخیص به آن ایراد گرفت لذا مقرر شد که اگر این جریمه ظرف یک هفته پرداخت نشود، محدودیت هایی اعمال شود.

وی همچنین اظهار کرد: شورای نگهبان همچنین یک ایرادی به لایحه مطرح کرد؛ ما موضوع سامانه ها را در لایحه آورده بودیم ایراد شورا این بود که اگر سامانه ها از کار بیفتد تکلیف چه می شود؟ ما اصلاحاتی اعمال کردیم که براساس آن اصل بر کار سامانه است اما اگر امکان پذیر نبود اقدامات لازم صورت می گیرد.

چرا در لایحه بحث جریمه آمده است؟

بانکی پور با بیان این که برخی انتقاد می کنند که چرا در لایحه بحث جریمه آمده است، تصریح کرد: حرف ما این است که به تعبیر رهبری آنهایی که بی حجاب هستند بچه های متدینی هستند؛ طرف بی حجاب در خیابان می آید اما همین فرد اول وقت نماز می خواند یعنی چادر از مسجد گرفته و نمازش را خوانده و بعد از نماز چادر را بر می گرداند، پس باید صف آدم هایی که به دلایل مختلف روحی و روانی، سختی و فشارهای اقتصادی و فرهنگی وارد این گروه شده اند را از گروهی که معاندانه این کار را انجام می دهند، جدا کرد. جریمه بهترین راه برای جدا کردن این صف بود چون نمی شود همه را بازداشت و کیفری کرد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: بنده در زمان اغتشاشات هم گفتم جوانانی که در کف خیابان آمده اند و بعضا شعارهای ناسازگار می دهند، غارتگر نیستند و عمدتا غارت زده هستند پس باید صف اینها را جدا کنیم؛ در داستان بی حجابی هم همین وضعیت است. 95 درصد از کسانی که کشف حجاب کرده اند معاند نیستند بلکه آنها براثر عملکرد ما مسیولان و ضعف های کشور و فشارهای رسانه و تهاجم فرهنگی و وضعیت امید به آینده وارد این گروه شده اند باید صف اینها جدا شود لذا ایده جریمه بازدارنده است.

233217

آیا شما به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد "جریمه نقدی سنگین برای کشف حجاب" هستید؟ با کلیک بر روی اجتماعی، ممکن است در این موضوع، مطالب مرتبط دیگری هم وجود داشته باشد. برای کشف آن ها، به دنبال دسته بندی های مرتبط بگردید. همچنین، ممکن است در این دسته بندی، سریال ها، فیلم ها، کتاب ها و مقالات مفیدی نیز برای شما قرار داشته باشند. بنابراین، همین حالا برای کشف دنیای جذاب و گسترده ی محتواهای مرتبط با "جریمه نقدی سنگین برای کشف حجاب"، کلیک کنید.